KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ – NARESZCIE W DUDAPESZCIE

21 maja o godz. 18:00 w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie wystąpi Krzysztof Daukszewicz. Satyryk, felietonista, tekściarz, poeta, piosenkarz, gitarzysta i kompozytor zaprezentuje swój nowy autorski program zatytułowany „Nareszcie w Dudapeszcie”.

Krzysztof Daukszewicz działalność estradową rozpoczął w 1975 roku. Pełnił wtedy funkcję dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie oraz współtworzył kabaret Gwuść. Już w 1976r. otrzymał drugą nagrodę na I Biesiadzie Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim, za swój autorski program „Dookoła Wojtek”. Rok później otrzymał nagrodę Złote Rogi Kozicy na przeglądzie kabaretów w Zakopanem.

Po przeprowadzce w 1978r. do Warszawy zaczął występować w kabarecie Na Pięterku Związku Polskich Autorów i Kompozytorów, z którym przestał współpracować po 3 latach. W latach 1979-1984 był kierownikiem literackim Teatru na Targówku, w którym wystawiono dwa jego programy: satyryczny „Dziury na drodze”, oraz musical dla najmłodszych widzów „Dzieci taty Zeusa”.

W latach 1983-1986 współtworzył z Januszem Gajosem kabaret Hotel Nitz. W 1986 otrzymał III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie na sztukę teatralną za antywojenną farsę „Cycek”. Od 1986 do 1990 występował w kabarecie Pod Egidą.

Krzysztof Daukszewicz występuje z własnymi programami satyrycznymi, realizował programy w TV. Jest również autorem kilkunastu książek.

„Nareszcie w Dudapeszcie” jest autorskim, aktualizowanym na bieżąco, programem satyrycznym, opisującym wydarzenia polityczne. Na występ składają się między innymi “Listy Ignacego do Hrabiego”, “Ballada o wyklętych kredkach” czy “Ballada o Rysiu Petru”. Krzysztofowi Daukszewiczowi na scenie towarzyszy pianista Mieczysław Grochowski. Program trwa około 100 minut.

Premiera  „Nareszcie w Dudapeszcie” miała miejsce w maju 2016 roku w warszawskim Teatrze Kamienica. Obecnie program można zobaczyć między innymi w Och-Teatrze.

Bilety w cenie 35zł są dostępne w Ośrodku Kultury w Swarzędzu i na stronie www.kupbilecik.pl