Mistrzostwa gminy Swarzędz w szachach 2020 – RELACJA

W dniach 19 i 20 września w Ośrodku Kultury w Swarzędzu rozegrane zostały mistrzostwa gminy Swarzędz w szachach.
Przez dwa dni rywalizowali ze sobą  zawodnicy w dwóch grupach turniejowych.
W sobotę zagrali juniorzy do 18 roku życia. W niedzielę dorośli miłośnicy gry w szachy.
Oba turnieje rozpoczęły się o godzinie 10.00.
Uczestnicy turniejów rozegrali po 7 rund czasem 15 minut na partię dla zawodnika.
W grupie juniorskiej wygrał Kornel Garwacki. Drugie miejsce zajął Maksymilian Lewandowicz. Na trzecim miejscu uplasował się Bartosz Pośpieszny. Nagrodę otrzymał także najmłodszy uczestnik turnieju Igor Ciesielski.
W niedzielę kolejno sytuacja na podium wyglądała następująco. Pierwsze miejsce zajął Patryk Kamiński. Drugi był  Arkadiusz Drożdżyński. Na trzecim miejscu uplasował się Jarosław Jaworski. Nagrodę otrzymała także najlepsza uczestniczka zawodów Agata Woszczyk.
Oba turnieje sędziował Michał Szymenderski, który prowadzi zajęcia szachowe w ośrodku kultury. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami. Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe.