Mistrzostwa Gminy Swarzędz w szachach 2022 – RELACJA

W dniach 8 i 9 października w Ośrodku Kultury w Swarzędzu rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy Swarzędz w szachach. Przez dwa dni rywalizowali ze sobą  zawodnicy w dwóch kategoriach wiekowych. W sobotę zagrali juniorzy do 18 roku życia natomiast w niedzielę dorośli. Zawody zostały rozegrane w systemie szwajcarskim na dystansie 7 rund w tempie gry 15 min. na partię.

W grupie juniorów najlepszym zawodnikiem okazał się Eryk Parzonka i zajął pierwsze miejsce, drugie miejsce zdobył Stanisław Piechota a trzecie Mikołaj Rusin.

W niedzielę, podczas rywalizacji dorosłych graczy sytuacja na podium wyglądała następująco: pierwsze miejsce zajął Bartosz Grynaszko, drugi był Sebastian Bajer natomiast trzecie miejsce zajął Radosław Bryła.

Oba turnieje sędziował Michał Szymenderski, który prowadzi zajęcia szachowe w Ośrodku Kultury.

Nagrody oraz upominki zwycięzcom turnieju wręczyli Pan Burmistrz Marian Szkudlarek oraz Dyrektor Ośrodka Kultury Pan Filip Przepióra. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i drobnymi upominkami. Mistrzowie Gminy otrzymali puchar a wszyscy zawodnicy z podium nagrody rzeczowe.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Mistrzostw za wspaniałą atmosferę podczas zawodów!

(fot. M. Łuczak)