MOJE BETLEJEM

W niedzielę 17 stycznia o godz. 16.30 w swarzędzkim kościele p.w. Chrystusa Jedynego Zbawiciela z inicjatywy Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Anny Tomickiej odbył się koncert zespołu Skaldowie. Zaprezentowali autorski, bożonarodzeniowy projekt “Moje Betlejem”.

“Skaldowie” zaistnieli na polskiej scenie dokładnie 45 lat temu. Wtedy jeszcze razem z Andrzejem Zielińskim – liderem grupy. Teraz gdy Andrzej na stałe mieszka w Stanach Zjednoczonych, to odpowiedzialne stanowisko to objął jego brat Jacek Zieliński. Na początku nie wiedział, czy podoła temu bardzo odpowiedzialnemu zadaniu. Dziś nikt, nie już ma co do tego wątpliwości. Jacek stanął na wysokości zadania i sprawdził się jako członek i lider zespołu.

Kolędy to nic nowego, Skaldów tez znamy od lat… Jednak misterium “Moje Betlejem” od lat przyciąga tłumy. Podczas koncertu usłyszeliśmy dobrze znane kolędy, ale też nowe aranżacje. Muzykę skomponował Jacek Zieliński, zaś autorem słów jest poeta Leszek Aleksander Moczulski. Zaśpiewali i zagrali m.in. Jacek Zieliński, Gabriela Zielińskia, Jan Budziaszek.

Misterium bożonarodzeniowe Skaldów to wzruszająca opowieść o podróży przez wydarzenia Betlejemskiej Nocy. Wykonanie i teksty sprawiają, że każdy w tych wydarzeniach może zobaczyć skrawek własnego życia.

Zespołowi towarzyszył chór NIEBO z Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Swarzędzu złożony z 70-u osób pod kierownictwem Patrycji Borowskiej-Klimaszewskiej.

Koncert kończył by się o godzinie 18:00, lecz za sprawą swarzędzkiej publiczności zespół wraz z chórem Niebo zaśpiewał jeszcze jedną kolędę.

Całe spotkanie zakończyło się o 18:25, co było spowodowane krótkim przemówieniem członków zespołu, połączonego z podziękowaniem Pani Burmistrz Annie Tomickiej za zorganizowanie misterium i błogosławieństwem udzielonym wszystkim zgromadzonym przez księdza proboszcza Marka Frąszczaka.