PAMIĘCI ANNY GERMAN

17 kwietnia odbył się drugi w tym roku koncert z cyklu „Środowe Wieczory w Pałacyku Pod Lipami” pt. „Pamięci Anny German”.

Koncert cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i zgromadził niespotykanie dużą jak na „pałacykowy cykl” publiczność, która każdy utwór kwitowała wielkimi brawami. Głównym przesłaniem koncertu było przybliżenie twórczości znakomitej piosenkarki Anny German, której losy możemy również oglądać na ekranach telewizorów w serialu pt. „Anna German”.

Podczas tego niesamowitego koncertu mogliśmy usłyszeć najsłynniejsze utwory tej piosenkarki, a także inne bardzo wartościowe kompozycje, które powstały w czasach jej współczesnych i wykonywane były przez takich artystów jak Sława Przybylska, Irena Kwiatkowska, Barbara Kraftówna.

Koncert wykonały dwie artystki młodego pokolenia, związane ze Studium Musicalowym i Teatrem Nowym w Poznaniu – Joanna Olek oraz Ewa Michrowska. Towarzyszył im znakomity duet instrumentalistów: Katarzyna Stroińska – Sierant na fortepianie i Jarosław Sierant na skrzypcach.

Przepiękny, znany repertuar, ekspresja i liryzm, tradycja i współczesność, wszystko to w połączeniu z piękną grą świateł i krystalicznie czystym nagłośnieniem dało wyjątkowy, wykonany „w dobrym tonie”, koncert.

W programie koncertu usłyszeliśmy m. in. Człowieczy los, Eurydyki, Zosia i Ułani, A jeżeli mnie pokochasz, Wróć do Sorrento, Greckie wino, Ciepła wdówka, Pamiętasz była jesień, Nieobecni, Odrobina mężczyzny, Ubóstwiam drakę, Kasztany.

fot. Henryk Błachnio