PODZIĘKOWANIE I ROZLICZENIE 18. FINAŁU WOŚP W SWARZĘDZU

10 stycznia w hali sportowej Unia Swarzędz odbył się XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku graliśmy dla dzieci z chorobami onkologicznymi. Tym razem serca Swarzędzan okazały się bardzo hojne. Po raz kolejny pobiliśmy rekord w sumie zebranych pieniędzy. 77.092,13 zł to kwota ostateczna po zliczeniu kwesty, loterii oraz licytacji i wpływów środków pieniężnych na konto bankowe Ośrodka Kultury podczas XVIII finału WOŚP. Kwota ta jeszcze wzrośnie po przeliczeniu i dodaniu obcej waluty.

 Program artystyczny zawierał koncerty wspaniałych rockowych zespołów, Swarzędzkich Orkiestr i chórów, pokazy tańca, pokazy karate, pokazy mody. Jedną z niespodzianek był pokaz Swarzędzkich Morsów. O godzinie 20.00 wystrzelone zostało Światełko do Nieba. Oprócz gadżetów WOŚP wylicytowane zostały m.in. 2 złote serduszka, sofy, rower, miesięczne kursy języka angielskiego, karnety na siłownię oraz fitness, torty oraz wiele innych przedmiotów.
Impreza zakończyła się o 21.50 ciężkim uderzeniem zespołu heavy metalowego M.o.s.s.a.d.

SZCZEGÓŁOWE ROZLICZENIE ZBIÓRKI PODCZAS XVIII WOŚP W SWARZĘDZU:
1. Kwesta:

48.012,15 zł.
2. Loteria:

13.937,00 zł.
3. Licytacje:

13.330,00 zł
4. RSP Kruszewnia (Grochówka)

1.269,50 zł.
5. Wpłaty na konto bankowe Ośrodka Kultury

300,00 zł.
6. Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 85 w Poznaniu:

243,44 zł.
RAZEM:

77.092,13

najwięcej do puszki zebrała Klaudia Baranowska która kwestowała w grupie z Pauliną Pasiewicz, Karoliną Mańczak i Agnieszką Zawadą z gimnazjum nr 2 w Swarzędzu, nr identyfikatora 002672
Zebrana kwota to: 1.915,53 zł.
Wszystkim sponsorom, wolontariuszom, zespołom występującym podczas finału (Orkiestra Flażoletowa, Kyokushin karate,The Covers, MISTER Z.U.B. ,Orkiestra Dęta, Chór Akord, NFM KLIKA, Swarzędzkie Morsy, Custody, Whisky River Rock’n’Roll Band, Sekcja Piosenki i Sekcja Tańca OK, M.o.s.s.a.D) oraz obsłudze technicznej serdecznie dziękujemy.
W szczególności pragniemy podziękować:

  1. UMiG Swarzędz,
    2. Burmistrz Miasta i Gmin Swarzędz Anna Tomicka
    3. Zakłady Mięsne A. Bystry,
    4. Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Kruszewnia,
    5. Fabryka mebli tapicerowanych Alwes,
    6. Zakład Produkcyjno Handlowy „ANDERS”,
    6. TOMBEA Fabryka Mebli Tapicerowanych,
    7. Mabor s. j. ,
    8. Zakład Pierzarski Piórex S.A.,
    9. Restauracja KFC Swarzędz,
    10. Firma Szpot Sp. z o.o,
    11. STS Mercedes- Benz Swarzędz- Jasin,
    12. Kwiaciarnia Kwiaty u Beaty,
    13. Pracownia złotniczo- grawerska os. Raczyńskiego,
    14. Kamieński Janusz Pracownia Złotnicza Sklep
    15. PPHU Brodex,
    16. Leader School TM,
    17. Cukiernia Magdalenka,
    18. Zakład Cukierniczy Gruszecki,
    19. Cukiernia Elite,
    20. Cukiernia Hoffman,
    21. Polski Związek Wędkarzy –okręg Swarzędz,
    22. Ammigo Farby Lakiery Materiały Budowlane,
    23. Cech Stolarzy Swarzędzkich,
    24. Salon odzieży Shark,
    25. Kwiaciarnia Artystyczna Danuta Kobiela,
    26. Gabinet Kosmetyczny „Marlena”,
    27. Fitness Club Step by Step,
    28. Centrum sport&fitness ATRIUM
    29. Stol-drew Dariusz Sowa,
    30. Swarzędzka Telewizja Kablowa,
    31. Studio Foto Video H. Błachnio,
    32. Sklep Obuwniczy ul. Zamkowa,
    33. Poznański Ośrodek Sportu i Rekreacji,
    34. Malta-decor S.A.,
    35. Ajaks S.A.,
    36. Usługowy zakład Mebli Nowoczesnych K.M. Szurkowski
    37. Zakłady Chemiczne UNIA Poznań,
    38. Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Artur Zys,
    39. Pizzeria Habibi Swarzędz,
    40. Salon Fryzjerski „Mariusz”,
    41. Wiraż Bus,
    42. Swarzędzkie Bractwo Kurkowe,
    43. Lukas Bank Swarzędz,
    44. Piekarnia Jankowscy,
    45. Pruszyński s.j.,
    46. PSB GS Swarzędz,
    47. P.U.H.W Zbymar,
    48. Z D Koziegłowy,
    49. Rzemieślnicza Firma stolarska STOLMAR,
    50. Drukarnia Swarzędzka Stanisław Witecki,
    51. Drukarnia Serikon- Tulce,
    52. My Music Group sp. z o.o
    53. Partner Rodan sp. z o.o.
    54. Maxim-Bud bis
    55. Gam Polska sp. z o.o.
    56. Lafarge Gips sp. z o.o.
    57. Zakład Szklarski Bartek Kijak
    58. Jerzy Szramski
    59. Auto Centrum Maciej i Katarzyna Plenzner
    60. Gabinet kosmetyczny Ilona Janikowska
    61. Zabawki Bogucin Jacek Molęcki
    62. Studio ‚Wiktoria” Małgorzata Jankowiak i Marta Lesińska
    63. Cascader Park KOBYLNICA Janusz i Bartosz Smoczyński
    64. Soft Group Swarzędz
    65. DARGREG Dariusz Nazim
    66. Artur Ostrowski
    67. Sylwia i Tomek
    68. Andria Zygmunt
    69. Jakub Drosik
    70. Studio Foto-Video Henryk Błachnio

Instytucje i osoby pomagające przy organizacji XVIII FINAŁU WOŚP w Swarzędzu:
Urząd Miasta i Gminy Swarzędz, Straż Miejska, Policja, OSP Swarzędz, Straż Pożarna z Bolechowa, Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji, Zakłady Gospodarki Komunalnej w Swarzędzu, Swarzędzkie Bractwo Kurkowe, Swarzędzkie Morsy Poznański Ośrodek Sportu i Rekreacji, artyści i zespoły występujące podczas Swarzędzkiego Finału, Fundacja Zmień Świat Piotr Pertek, Krzysztof Rybak, Piotr i Izabella Nowak, Agnieszka i Marek Szurkowscy, Jolanta i Krzysztof Szurkowscy, Sylwia Mrugalska, Magdalena Majchrzak, Kornelia Kamińska, Marlena Bartczak, Kamila Łukaszyk, Daria Kwiatkowska, Arkadiusz Ćwierniak, Wacław Rożek, Andria Zygmunt, Izabella, Krzysztof i Bartosz Kuraś, , Dawid Frąckowiak, Dariusz Nazim, Adrianna Wanat, Janusz Wanat, Maria Gleser, Sławomir Weihs, Łukasz Jędrzejczak, Bogdan i Honorata Junikowscy, Agata Wańkowska, Monika Olszewska, Marek Lis, pracownicy hali Sportowej SCSiR, pracownicy Ośrodka Kultury w Swarzędzu –Anita Frąckowiak, Lidia Leitgeber, Michał Klimaszewski, Grażyna Borowicz.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam w organizacji Swarzędzkiego XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zarówno sponsorującym firmom jak i instytucjom i osobom prywatnym, ale przede wszystkim kwestującym wolontariuszom, bez których ta impreza nie mogłaby się odbyć.

Szef Swarzędzkiego Sztabu WOŚP
Filip Przepióra