PÓŁKOLONIE LETNIE JUŻ ZA NAMI

Trening z mistrzem hokeja, mała olimpiada sportowa, zabawy z polimerami, eksperymenty chemiczne w tymczasowym laboratorium, a także spacery nad jezioro i wycieczka do Nowego ZOO w Poznaniu. Za nami cztery turnusy letnich półkolonii, podczas których najmłodsi mieszkańcy Swarzędza miło spędzili czas w naszym Ośrodku Kultury.

Od połowy lipca, przez cztery kolejne tygodnie dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowych, plastycznych, muzycznych, tanecznych oraz rekreacyjnych przygotowanych przez animatorów z grupy Ubarwieni. Dużą popularnością cieszyły się zabawy z balonami, puszczanie ogromnych baniek mydlanych oraz malowanie twarzy. Uczestnicy półkolonii zamieniali się w barwne motyle, kotki, kwiatki, a nawet w groźnych piratów i bohaterów filmów animowanych.

Dużą atrakcją był trening z mistrzem sportu, który przybliżył dzieciom podstawy gry w hokeja na trawie, a także zaprosił do wspólnej zabawy na tymczasowym boisku zbudowanym na terenie zielonym przy Ośrodku Kultury. Ciekawym projektem realizowanym podczas półkolonii były spotkania w laboratorium chemicznym. Podczas kolejnych zajęć z cyklu „Mały inżynier”, dzieci dowiedziały się czym są polimery, łączyły kwasy z zasadami, wytwarzały gazy, rekonstruowali rękę Frankensteina, a także stworzyły własne chmury deszczowe. Ciekawą propozycją były też zabawy z robotyki, podczas których dzielni półkoloniści zbudowali własne roboty.

Zwieńczeniem tygodniowych zajęć była wycieczka, w zależności od pogody, do Nowego ZOO w Poznaniu lub do kina. Dzieci obejrzały najnowszą produkcję studia Summit Entertainment, czyli Rock Dog. Pies ma głos! Opowieść o tybetańskim psie, który pragnie zostać gwiazdą rocka wywołała uśmiech na twarzach naszych półkolonistów. Nie inaczej było w ogrodzie zoologicznym, w którym dzieci spotkały się ze słoniami, niedźwiedziami, wielbłądami, a także wyruszyły na spotkanie z mieszkańcami afrykańskiej sawanny.

Codziennie też na wszystkie dzieci czekały słodkie niespodzianki, w postaci waty cukrowej, lodów, gofrów z bitą śmietaną i owocami, a także popcorn.

Cztery tygodnie pełne wrażeń, ciekawych zajęć łączących zabawę z edukacją sprawiły, że najmłodsi mieszkańcy Swarzędza już zapowiedzieli, że powrócą do nas za rok, na kolejne pełne wrażeń, półkolonie.

fot. M. Łuczkowska