POŻEGNANIE LATA

W sobotę 28 sierpnia 2010 r. cały Swarzędz bawił się podczas wyśmienitych koncertów zorganizowanych z okazji „Pożegnanie Lata”. Już w godzinach przedpołudniowych na Stadion Miejski zmierzały liczne grupy mieszkańców. Na dzieci czekało wyjątkowo dużo atrakcji. Przygotowane „miasteczko zabaw” oferowało m.in.: zabawy na zjeżdżalni, konkurs rysunkowy, malowanie twarzy, graffitti do własnoręcznego wykonania, spacery z Sękusiem, rozgrywki dziecięcego tenisa. Najmłodszym rozdawano miłe prezenty: kolorowe balony, kredki, klocki. Rodzice w oczekiwaniu na pierwsze występy artystów raczyli się potrawami z grilla i napojami.

Popołudnie pełne artystycznych wydarzeń rozpoczęli tradycyjnie lokalni wykonawcy: Swarzędzka Orkiestra Dęta, chór „Akord” oraz „Sweaty In The Fridge”. Zaproszeni artyści – Doniu i Goście, Ares & The Tribe i Golec uOrkiestra zgromadzili na swoich koncertach liczne rzesze fanów i wielbicieli odmiennych stylów muzycznych. Słuchano rocka, rapu, reggae, folku z elementami popu. Każdy mógł odnaleźć bliskie sobie brzmienia i klimaty.
Największa gwiazda wieczoru, zespół Golec uOrkiestra, nie zawiodła oczekiwań mieszkańców Swarzędza. Kapela przypomniała swoje największe przeboje, stanowiące już istotny element historii polskiej muzyki góralskiej. Publiczność śpiewała i tańczyła razem rodziną Golców. Było niezwykle energetycznie, żywiołowo i radośnie. Bisy w pełni potwierdziły zachwyt dla kunsztu i talentu artystów.

Artystycznemu „Pożegnaniu Lata” w Swarzędzu towarzyszył rajd rowerowy zorganizowany przez Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji, a także rywalizacja sportowa na przygotowanych przez wielkopolskich wioślarzy egrometrach.
Żegnając się po koncertach życzyliśmy sobie równie udanego spotkania za rok!

TR, AŚ
fot. A. Świergiel, H. Błachnio

* * *

Serdecznie dziękuję…

Szanowni Państwo! Za nami kolejna z tegorocznych wielkich imprez miejskich – Pożegnanie Lata. Nasze wspólne świętowanie 28 sierpnia poprzedzone zostało przygotowaniami całej grupy ludzi, którzy nie szczędzili czasu ani wysiłku, aby wszystko udało się znakomicie.

To było prawdziwe święto muzyki! Zaproszeni artyści: Doniu i Goście, Ares& The Tribe, Golec uOrkiestra zapewnili swarzędzanom rozrywkę na wysokim poziomie. Każdy mógł znaleźć coś atrakcyjnego dla siebie. Licznie uczestniczące w imprezie dzieci zachwyciło przygotowane dla nich miasteczko zabaw z wieloma atrakcjami.

Serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom naszej gminy za udział w tegorocznym Pożegnaniu Lata. Dziękuję za wspólne przeżycia i wspaniałą zabawę.
Szczególne podziękowania kieruję do osób i instytucji zaangażowanych w przygotowanie imprezy: Ośrodka Kultury, Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, Referatu Promocji UMiG, przedstawicieli mediów oraz służb porządkowych.

Serdeczne słowa wdzięczności należą się naszym Drogim Przyjaciołom i Sponsorom. To dzięki Państwa wsparciu finansowemu udaje nam się realizować piękne, wspólne spotkania. Wasza pomoc jest wyrazem zaangażowania w życie społeczne gminy. Cieszę się, ze Swarzędz może zawsze na Was liczyć!

Anna Tomicka
Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

* * *

Lista sponsorów – Pożegnanie Lata

„Agrobex”

Volkswagen

Kompania Piwowarska

Fabryka Mebli Tapicerowanych „Alwes”

Kalbud Deweloper

Stena sp. z o.o.

Energia Zachód

PUK „Artur Zys”

Glob-Projekt – Biuro Usług Projektowych

Multimedialna Sieć Kablowa Inea S.A. – Prezes Janusz Kosiński

Strefa Sportu

Twinnings – ArturKanigowski

Ever Sp. z o.o. Prezes Zarządu Marek Bigaj

Panopa Logistic

Zakłady Mięsne „Andrzej Bystry”,

BZ WBK,

Fabryka Mebli Tapicerowanych „Tombea”,

Wiraż Bus

Aviva Sp. z o.o.