Projekcja Filmu – “HAPPY OLO”

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość, że 22 lutego zmarł Pan Aleksander Doba, wywodzący się ze Swarzędza podróżnik, ceniony na całym świecie.


W uznaniu zasług 24 lutego 2015 r. Rada Miejska w Swarzędzu nadała Panu Aleksandrowi Dobie wyróżnienie „Honorowe Obywatelstwo Miasta i Gminy Swarzędz”.

Z tej właśnie okazji, zapraszamy na specjalne seanse filmu „Happy Olo” poświęconemu Aleksandrowi Dobie, które odbędą się w Sali Kameralnej Ośrodka Kultury w Swarzędzu w godz. 16:00, 17:30, 19:00.Wejściówki na seanse do odebrania w Ośrodku Kultury w Swarzędzu.
Ilość miejsc ograniczona !

Dokumentalny film drogi, przedstawiający sylwetkę Aleksandra Doby, który w wieku 67 lat przepłynął samotnie Atlantyk kajakiem napędzanym tylko siłą mięśni. Ten niezwykły wyczyn uhonorowano wieloma nagrodami, z tytułem Podróżnika Roku magazynu „National Geographic” na czele.
Nieznany szerzej emeryt z Polic stał się bohaterem i inspiracją dla rzeszy osób na całym świecie, co sam Aleksander Doba komentuje z właściwym sobie dystansem. Film jest pełen refleksji i anegdot, a przede wszystkim jest swego rodzaju apoteozą optymizmu i dążenia do realizacji marzeń.