RELACJA Z KONCERTU KARNAWAŁOWEGO- Swarzędzkiej Orkiestry Dętej

W niedzielę 4 lutego br. w Hali Sportowej Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji odbył się Koncert Karnawałowy w wykonaniu Swarzędzkiej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Łukasza Gowarzewskiego.

Koncert przyciągnął liczne grono słuchaczy a sala wypełniła się do ostatniego miejsca.

Jako pierwszy zabrzmiał Captain America March. W bogatym programie usłyszeliśmy Free World Fantasy, Wspomnienie o Annie Jantar, Ghostbusters w aranżacji orkiestrowego saksofonisty Michała Hartwicha, Top Gun, Rhytm Forever czy Rudolf Czerwononosy Renifer .

Podczas koncertów karnawałowych, główni bohaterowie starają się ubarwić swoje występy poprzez różnego typu niespodzianki. W tym roku nie było inaczej – orkiestra przygotowała utwór „Havana” tę rytmiczną cha-chę zatańczyła Agata Czyżnielewska nasza klarnecistka wraz z mężem Kamilem.

Gościnnie wraz z orkiestrą do utworu Bella Ciao wystąpiła grupa akrobatyczna FLIPKIDS pod kierownictwem Łukasza Domańskiego. Energetyczny występ młodych sportowców spotkał się z wielkim podziwem wśród publiczności.

Ciekawym akcentem koncertu był utwór Glenn Miller in Concert , w którym cała sekcja saksofonów wykonała partię solową. Warto dodać, że byli oni wystylizowani na muzyków ze złotej ery muzyki swingowej.

W trakcie koncertu Pan Marian Szkudlarek Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz dziękując za cudowny występ i wysoki poziom artystyczny wręczył orkiestrze nowy instrument – saksofon barytonowy YAMAHA.

Podczas koncertu jak zwykle wspaniale zaprezentowała się grupa taneczna, pod kierownictwem nowej choreograf Pani Karoliny Salamon. Dziewczyny przygotowały układy do utworów prezentowanych przez orkiestrę takich jak Runaway Baby, Seven Nation Army, a w przerwie prezentowały układy taneczne do światowej muzyki rozrywkowej.

Na wielki finał orkiestra wraz z grupą taneczną przygotowała utwór pt. „Lady Gaga Dance Mix” gdzie za piosenkarkę przebrał się dyrygent.

Publiczność jak zawsze dziękowała orkiestrze owacją na stojąco!!!

Dziękujemy za liczny udział i zapraszamy za rok!

Dodaj komentarz