SPORTOWY CZERWIEC – CZESI GÓRĄ!

W sobotę,16 czerwca polska drużyna rozegrała mecz o wszystko. Pod namiotem hali przy Scenie nad Jeziorem wspólnie kibicowaliśmy naszym piłkarzom. Emocje sięgały zenitu!

Po przegranym starciu z Czechami, zakończonym wynikiem 1:0 dla naszych rywali stało się jednak jasne, że nie doczekamy się upragnionego awansu i nie wyjdziemy z grupy. Sobotnie spotkanie z reprezentacją Czech było meczem z największą presją spośród tych rozgrywanych do tej pory. Po spotkaniu Polska-Rosja zachwycaliśmy się genialną bramką Błaszczykowskiego. Tym razem długo nie zapomnimy nieszczęsnego gola, którego Petr Jiracek umieścił w naszej bramce. Czesi zostali rozłożeni na łopatki w meczu z Rosją przegrywając 1:4. W starciu z Polakami pokazali jednak, że stać ich na więcej. Mecz od pierwszej do ostatniej minuty trzymał w napięciu, a wszyscy wiedzieliśmy jedno – tym razem musimy wygrać. Zabrakło jednak szczęścia i po drugiej połowie spotkania stało się jasne, że nasza drużyna nie wyszła grupy…

Zachrypnięte głosy wychodzących z hali kibiców świadczyły o tym, że nasi piłkarze zawsze mogą liczyć na wiernych fanów. Uniesione w górę szaliki podczas hymnu, wspólne śpiewy, okrzyki radości i zawodu dowiodły, że w swarzędzkiej strefie kibica nie brakuje emocji i adrenaliny na najwyższym poziomie. I choć w całym kraju głośno było o warszawskich burdach kiboli, w Swarzędzu kibicowano w rodzinnej atmosferze, bez awantur.
Na kolejną, finałową transmisję Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012 zapraszamy 1 lipca. Na kibiców czekają również inne atrakcje. W ramach programu Sportowy Czerwiec na swarzędzkiej Scenie nad Jeziorem widzieliśmy już pokaz karate, zumbę, aerobik i freestyle futbol. Tym razem, przed sobotnią transmisją, dla fanów wschodnich sztuk walki odbył się pokaz K1, najbardziej popularnej dyscypliny sportowej w Japonii, która w ciągu ostatnich lat urosła do rangi sportu narodowego.

Występujący zawodnicy profesjonalnie wyprowadzali ciosy, kopnięcia i symulowane uderzenia pochodzące z różnych stylów walki, między innymi tajskiego boksu, prezentując nie tylko doskonałe warunki fizyczne, ale też technikę i niesamowitą szybkość. Pokaz walki został zaprezentowany przez Kohortę Poznań.

Tradycyjnie kibicom towarzyszył raper Doniu, który poprowadził konkursy dla najmłodszych i zagrzewał swarzędzan do kibicowania naszej reprezentacji.

Joanna Gryczyńska
fot. Henryk Błachnio