SPORTOWY CZERWIEC W SWARZĘDZU

Euro 2012 ruszyło. Piłkarskie szaleństwo porwało wszystkich i w ciągu ostatnich kilku dni kibicem stał się każdy Polak. W pubach i domach przed telewizorami, a także w strefach kibica zasiadły całe rodziny i grupy przyjaciół. Emocje sportowe nie ominęły również Swarzędza. Pod hasłem SPORTOWY CZERWIEC Swarzędz przygotował specjalny cykl imprez. Już pierwszego dnia Mistrzostw Europy, 8 czerwca na Scenie nad Jeziorem (przy Pływalni Wodny Raj) miała miejsce inauguracyjna transmisja ze stadionu narodowego w Warszawie.

Transmisję poprzedził program o tematyce sportowej. Obejrzeliśmy pokaz freestyle piłki nożnej w wykonaniu Przemka „Mistre” Mistrzaka, który jest twórcą projektu „Your life, yor Freestyle” i może pochwalić się wieloma sukcesami odniesionymi na różnych turniejach sportowych. Jest także rekordzistą Guiness’a w podrzucaniu piłki karkiem. Propaguje freestyle futbol poprzez organizację warsztatów tricków i zawodów. Całą imprezę poprowadził znany z polskiej sceny muzycznej raper Doniu, kojarzony przez fanów między innymi z zespołem Ascetoholix i solowymi projektami. W przerwie meczu poprowadzono dla najmłodszych widzów konkursy sprawnościowe i quizy wiedzy o piłce nożnej.

W miniony piątek punktualnie o godzinie 18 rozpoczęła się porywająca gra naszej narodowej drużyny z greckimi piłkarzami, która jak już wiemy zakończyła się remisem. Emocje towarzyszyły widzom od początku do samego końca. Przypomnijmy więc: Pierwsza bramka, strzelona przez Roberta Lewandowskiego, padła w 17 minucie meczu. W 50 minucie jednak Grecy wyrównali wynik, który utrzymał się do końca spotkania. Niestety nie pomogło nam nawet to, że pod koniec pierwszej połowy Grecy grali już w okrojonym, dziesięcioosobowym zespole (Sokratis Papastathopoulos dostał czerwoną kartkę). Podobny los spotkał naszą drużynę, kiedy decyzją sędziego Wojciech Szczęsny za faul musiał opuścić boisko. Na szczęście Przemysław Tytoń obronił rzut karny i tym samym zadecydował o ostatecznym wyniku. Pozostaje nam tylko cieszyć się z tego, że Grecy nas nie pokonali.

Na kolejne transmisje z piłkarskich rozgrywek oraz mecz finałowy Mistrzostw Europy w piłce nożnej zapraszamy 12 i 16 czerwca oraz 1 lipca. Na wszystkich kibiców oprócz pokazów meczu czekają kolejne atrakcje.

Joanna Gryczyńska