SWARZĘDZ BIJE REKORDY!!!

Mieszkańcy gminy po raz kolejny nie zawiedli – nie tylko aktywnie uczestniczyli w 26. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale pobili zeszłoroczny rekord. Kwota, którą udało się zebrać dla wyrównania szans w leczeniu noworodków to… 233 669zł!, czyli o ponad 40 tysięcy więcej niż w roku 2017.

Już od wczesnych godzin porannych na ulicach całej gminy pojawiło się prawie 700 Wolontariuszy, którzy zachęcali do wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Łącznie do orkiestrowych puszek wrzucono ponad 110 tysięcy złotych. Wolontariuszką, która podczas 26. Finału zebrała do swojej puszki najwyższą kwotę jest Agnieszka Michałowska. Uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Swarzędzu uzbierała 5 408,86zł. Gratulujemy!

Punktualnie o godz. 11:00 na Stadionie Miejskim im. M. Zaporowskiego odbywał się III Swarzędzki Bieg WOŚP „Policz się z cukrzycą”. Na starcie Biegu stanęło 450 uczestników, którzy mieli do pokonania trasę o długości ok. 5 km. Wszystkich sportowców do biegu zaprosił Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek, a rozgrzewkę przygotowali instruktorzy z Organic Fitness. Muzyczną niespodziankę zagrzewającą uczestników III Swarzędzkiego Biegu WOŚP do walki o kolejne kilometry przygotował Piotr Langner.

Tradycyjnie sygnał do rozpoczęcie niedzielnego Finału WOŚP dała Swarzędzka Orkiestra Dęta, która pojawiła się na scenie kilka minut po godzinie jedenastej. Podczas 26. Finału WOŚP w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji wystąpili również: Chór Męski „Akord”, sekcja piosenki i sekcja tańca Ośrodka Kultury,  oraz zespół A Zillion, który powstał w 2015 roku z inicjatywy Mirka – gitarzysty i Przemka – basisty. Połączenie doświadczeń związanych z różnymi gatunkami muzycznymi pozwoliło im stworzyć nowy, bardzo oryginalny projekt. Muzyczną gwiazdą niedzielnego Finału była legendarna grupa Golden Life, która wykonała swoje największe przeboje.

Podczas 26. Finału WOŚP odbędzie się również pokaz Pole Sport Studio Euphoria Swarzędz – duetu utytułowanych gimnastyczek: Sandry Woźniak i Barbary Knade.

Przez cały czas trwania Finału, na zewnątrz hali rozgrzewała nas przepyszna grochówka ufundowana przez RSP Kruszewnia. Dochód z jej sprzedaży, czyli kwota prawie 5 000zł w całości została przekazana na cel 26. Finału WOŚP. Podobnie jak w latach ubiegłych, do wspólnego grania przyłączyły się Swarzędzkie morsy. Ich wspólna kąpiel w specjalnie przygotowanym basenie na zewnątrz hali wywołała duże uznanie. Specjalne atrakcje przygotowano dla najmłodszych. Grupa Happy Land zaprosiła wszystkie dzieci do magicznego świata animacji – było malowanie twarzy, warsztaty plastyczne, gry i zabawy.

Najważniejszą częścią 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy były licytacje. W tym roku w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji  licytowano łącznie 170 przedmiotów, a łączna kwota uzyskana z licytacji osiągnęła niemal 100 000zł! Dużym zainteresowaniem cieszyły się gadżety związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy – koszulki i kalendarze, a także torty i domki z piernika, piłki KKS Lech Poznań z podpisami zawodników, koszulki meczowe z autografami – Dawida Kownackiego i Arkadiusza Milika, zestawy smakołyków dla psa i kota, meble, rower i biżuteria. Za najwyższą kwotę – aż 42 000zł zlicytowano oryginalne, Złote Serduszko o numerze 097. Szczęśliwym nabywcą okazał się, podobnie jak w roku ubiegłym, Ireneusz Szpot – prezes firmy Szpot za Swarzędza. Na licytacji pojawił się również pierścionek zaręczynowy Violetty Łukaszewskiej, o którym zimą 2017 roku mówiła cała Polska.

Jak co roku, duży entuzjazm wśród uczestników Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wzbudziły loterie, z których łączny dochód wyniósł 10 167,36zł. Wszystkie przedmioty, wśród których były między innymi: kalendarze, książki, maskotki, perfumy, zabawki, poduszki zostały przekazane przez darczyńców.

Kilak minut po godzinie 20:00 nad Swarzędzem rozbłysło Światełko do nieba.

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Swarzędzu zakończył się ogromnym sukcesem! Bijąc kolejny rekord, łącznie zebraliśmy aż 233 669,54zł

Na tę kwotę składają się następujące punkty:

Licytacje:  98 592zł

Kwesta (wolontariusze z puszkami): 110 021,71zł

Loterie: 10 167,36zł

Wpływ z III Biegu WOŚP „Policz się z cukrzycą: 10 010,42zł

Wpływ z grochówki od RSP Kruszewnia: 4 878,05zł

Wszystkim sponsorom, darczyńcom, Wolontariuszom oraz obsłudze technicznej serdecznie dziękujemy.

[fot. Aldona Młynarczak]