Mistrzostwa dorośli

Turniej Szachowy – Mistrzostwa Gminy Swarzędz – RELACJA

W dniach 2 i 3 października w Ośrodku Kultury w Swarzędzu rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy Swarzędz w szachach. Przez dwa dni rywalizowali ze sobą  zawodnicy w dwóch kategoriach wiekowych. W sobotę zagrali juniorzy do 18 roku życia natomiast w niedzielę dorośli.

Oba turnieje rozpoczęły się o godzinie 10.00. Zawody zostały rozegrane w systemie szwajcarskim na dystansie 7 rund w tempie gry 15 min. na partię dla zawodnika.

W grupie juniorskiej najlepszym zawodnikiem okazał się Kacper Matuszak i zajął pierwsze miejsce, drugie miejsce zdobył Julian Piechocki a trzecie Jan Kowalczyk. Dodatkowo, poza zawodnikami z podium, którzy okazali się najlepsi w swoich grupach wiekowych, wyróżnieni zostali: najlepsza Juniorka do lat 10 – Natalia Czernielewska, najlepsza Juniorka do lat 14 – Antonina Rutawska, najlepszy Junior do lat 6 – Dima Chumanov, najlepszy Junior do lat 10 – Dawid Dynowski, najlepszy Junior do lat 14 – Ignacy Pietrzak i najlepszy Junior do lat 18 – Konrad Zawada.

W niedzielę, podczas rywalizacji dorosłych graczy sytuacja na podium wyglądała następująco: pierwsze miejsce zajął p. Dawid Maciejewski, drugi był p. Arkadiusz Drożdżyński natomiast trzecie miejsce zajęła p. Dominika Stochniałek.

Oba turnieje sędziował Michał Szymenderski, który prowadzi zajęcia szachowe w Ośrodku Kultury.

Nagrody oraz upominki zwycięzcom turnieju wręczyli Pan Burmistrz Marian Szkudlarek oraz Dyrektor Ośrodka Kultury Pan Filip Przepióra. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchar i nagrody rzeczowe.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Mistrzostw za grę fair play oraz za wspaniałą atmosferę podczas zawodów!