Turniej Tańca Dancehall or Die i Specjal Gyal – RELACJA

Taniec to magiczne zjawisko.

Jest idealną formą ruchu dla wszystkich. Tańczyć może każdy a profesjonaliści chcą dzielić się swoim tańcem z publicznością i właśnie dla tej części miłośników tańca zorganizowany został:

Międzynadodowy Turniej Tańca Dancehall or Die i Specjal Gyal.

W  sobotę 16-17 marca Ośrodek Kultury Swarzędz i Szkoła Tańca Born To Dance po raz drugi zorganizowała w Swarzędzu imprezę taneczną na skalę Międzynarodowa. Był to Turniej Tańca Dancehall or Die eliminacje Specjal Gyal. Tym razem wszyscy pasjonaci tańca zgromadzili się w hali sportowej Szkoły podstawowej nr 2 w Zalasewie. Koncepcja turnieju jak i cały jego przebieg były niezwykle oryginalne. Wszystko za sprawą zagranicznych gości. Specyfika kryła się w programie turnieju, który składał się z 2 części:

Pierwsza z nich pozwoliła zaprezentować się wszystkim formacjom dziecięcym do 11 lat i 12-15 lat w stylu Dancehall .Mogliśmy podziwiać występy uczestników z Darłowa ,Katowic,Inowrocławia, Krakowa, Białegostoku, Warszawy, Poznania i Swarzędza.

Druga część powyżej 12 lat zgromadziła ponad 350 uczestników. Tancerze walczyli ze sobą w kategoriach: solo i formacje. Walka była czystą i piękną sportowo taneczną rywalizacją. Każdy z uczestników walczył o główna nagrodę i prestiż. Po raz kolejny dochodzimy do przekonania, że taniec potrafi rozjaśnić codzienną szarość.

Wnosi wiele radości i uśmiechu. Po zakończeniu I i II części nastąpiło wręczenie nagród przez międzynadodowe jury: dyplomów, pucharów, medali. To wspaniała i bardzo ważna pamiątka dla uczestników.

Dlatego fundacja www.wlaczpomoc.pl jako organizator pragnie podziękować wszystkim za pomoc w realizacji imprezy.
W szczególności:

Miasto i Gmina Swarzędz

Ośrodek Kultury Swarzędz

Szkoła Tańca Born To Dance

Xluziw

Madelefant