USTA MILCZĄ DUSZA ŚPIEWA…

W środę 24 lutego w Pałacyku pod Lipami w Swarzędzu wrzało. Koncert z cyklu „Środowe Wieczory w Pałacyku pod Lipami” po raz kolejny zgromadził bardzo dużą liczbę gości.

Na zaproszenie pani Burmistz Anny Tomickiej odpowiedzieli nie tylko Radni Miasta oraz Radni Powiatowi, lecz również wielu mieszkańców Swarzędza. Klasyka instrumentalna i wokalna w koncercie pod tytułem „Usta milczą dusza śpiewa…” wprowadziła publiczność w romantyczny nastrój.

Zespół Castle Brass, który uświetnił środowy wieczór, to kwintet Instrumentów Dętych Blaszanych Zamku Kórnickiego złożony z dwóch trąbek, rogu, puzonu i tuby. Zagrał bardzo zróżnicowany repertuar od muzyki epok Renesansu i Baroku, po kompozycje współczesne. Standardy jazzowe przeplecione stylem ragtime jak również utwory operetkowe aż po operę klasyczną. Zespołowi towarzyszyli wspaniali soliści z Poznańskiego Teatru Wielkiego. Sopranistka Barbara Kubiak, która już w czasie studiów zadebiutowała na scenie partią Pierwszej Damy w Czarodziejskim flecie Mozarta oraz odniosła wielki sukces w tytułowej partii w Aidzie Verdiego. Tenor Karol Bochański, który ma w repertuarze m.in. partię Eleazara w Żydówce, Radamesa w Aidzie, Macduffa w Makbecie. Wieczór zakończył się utworem „Time to say Goodbye”, po którym nastąpiły niekończące się brawa zachwyconej publiczności motywujące zespół do zagrania jeszcze jednego utworu na bis.

Organizatorzy koncertu zapraszają na kolejne wydarzenia artystyczne do Pałacyku pod Lipami już w kwietniu.