Wakacyjne Przystanki Muzyczne

plakat "wakacyjne przystanki muzyczne"

Ośrodek Kultury zaprasza na Wakacyjne Przystanki Muzyczne. Chcemy umilić ten wakacyjny czas i zintegrować  mieszkańców Swarzędza zarówno tych z północnej jak i południowej części naszego Miasta. W najbliższą sobotę tj. 7.08.2021 o godz. 19.00 na scenie przy Fontannach na os. Raczyńskiego wystąpi Maks Łapiński. W kolejną sobotę – 14.08.2021 od godz. 19.00  przy Skateparku królować będzie reggae i zespół GUN JAH. Oczywiście w tych dniach nie zabraknie animacji dla dzieci oraz bezpłatnych dmuchańców na które zapraszamy od godziny 17.00.

Maks Łapiński: Autor tekstów, kompozytor, instrumentalista i wokalista. Miłośnik improwizacji, dlatego też pierwszą rzeczą jaką sprawdza po przyjeździe do nowego miasta to kluby z Jam Session. Ćwierćfinalista 9 edycji The Voice of Poland. Ze swoją twórczością gościł m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Grecji, czy Norwegii. Ma za sobą również sporo koncertów oraz festiwali muzycznych w Polsce. W sierpniu 2020 r. jego autorski numer „Lew” został doceniony na międzynarodowym festiwalu “Carpathia Festival” i zdobył nagrodę Grand Prix. Maks jest w trakcie pracy nad solowym albumem, gdzie wszystkie piosenki napisał inspirując się swoimi osobistymi przeżyciami.

Zespół Gun Jah.

Zespół wykonujący muzykę reggae – skoczną i energiczną wersję tego nurtu muzycznego.

Pochodzą z Tarnobrzegu i liczą aż 12 osób. Gun Jah to zespół łączący doświadczenie z młodością. Obok doświadczonych muzyków, występuje w nim startująca na muzycznej scenie młodzież. 

Ostatnio zdobyli pierwsze miejsce w konkursie talentów podczas jednego z najbardziej znanych festiwali reggae w Polsce „Reggae na Piaskach” w Ostrowie wielkopolskim. 

W Swarzędzu, Gun Jah wystąpi w towarzystwie Włodzimierza Kiniorskiego – postaci legendy jeśli chodzi o polską scenę muzyczną.