Wielkie Damy Piosenki – RELACJA

W środowy wieczór w Pałacyku pod Lipami zebrał się tłum koneserów dobrej muzyki. Wszystko za sprawą koncertu pt.: „Wielkie Damy Piosenki”.

Dla swarzędzkiej publiczności zagrał duet podróżujących muzyków – Lucy & Tom. Swoją muzyką opowiedzieli o wielkich damach światowej i polskiej estrady, kobietach które w poszukiwaniu miłości, gotowe były zrezygnować ze sceny. Usłyszeliśmy takie hity jak: „Besame Mucho”, czy „Miłość Ci wszystko wybaczy”…Pojawił się repertuar Edith Piaf, Marleny Dietrich, Violetty Villas i Miry Kubasińskiej. Wszystkie utwory wykonywane były w oryginalnych, siedmiu językach: angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, włoskim, japońskim i oczywiście polskim.

Wspaniały mezzosopranowy głos w towarzystwie zasłuchanej w niego gitary wywoływał w słuchaczach zachwyt, i każdy mógł choć na chwilę zapomnieć o ciężkiej, otaczającej nas rzeczywistości. Sama zaś Lucy sprawiła, że wszystkie wielkie, nieżyjące już artystki na chwilę zagościły w Pałacyku pod Lipami…

Koncert kobiecy – i dla kobiet zakończyła wspólnie wykonana piosenka i kwiaty, wręczone wszystkim Paniom z okazji Ich święta przez organizatorów – Urząd Miasta i Gminy Swarzędz wraz ze Swarzędzkim Ośrodkiem Kultury.