XVI SPOTKANIA FLAŻOLETOWE

W sobotę 6 kwietnia w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu I Rekreacji odbyło się niesamowite artystyczne i edukacyjne spotkanie.

Hala pękała w szwach, a to za sprawą szkół które przybyły na 16 już Swarzędzkie Spotkanie Flażoletowe. Szkoły które skorzystały z zaproszenia na imprezę to: Szkoła Podstawowa z Chrzypska Wielkiego, z Granowa, z Jerki, Kamieńca, Kicina, Komornik, Lusówka, Lutoma, Otorowa, Płosek (woj. dolnośląskie), Poznania – nr 62 i 63, Publiczna Podstawowa Szkoła Salezjańska z Poznania, Szkoła ze Szczodrzykowa, Publiczne Gimnazjum z Wąsosza (również woj. dolnośląskie) i szkoła z Wólki Czepowej. Nie mogło zabraknąć również swarzędzkich podstawówek, a mianowicie nr 1, 4 oraz 5.

Impreza miała charakter kulturalno-edukacyjny i odbyła się pod patronatem Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Anny Tomickiej. W tym roku hasło spotkania brzmiało: „ROCK’n’ROLL & FLAŻOLETY. Każdy z przybyłych flażolecistów, a było ich ok. 400, dostał książeczkę z nutami do utworów, które zaplanował na ten dzień wykonać kierownik-dyrygent Swarzędzkiej orkiestry Flażoletowej – Wojciech Wietrzyński. Każdy oczywiście miał ze sobą główny instrument tego dnia czyli flażolet, na którym wspólnie z orkiestrą mógł zagrać takie utwory jak:
1. Amazing Grace
2. Kaisa
3. Ai visit lo LOP
4. Lelija
5. Dziewczyny z mojego kraju

Podczas xvi Swarzędzkiego Spotkania Flażoletowego muzykowano z trzema znakomitymi polskimi muzykami rockowymi, którzy urodzili się w Swarzędzu i w tym mieście zaczynali swoje artystyczne kariery:

– Sławomir Mizerkiewicz – gitara elektryczna
– Maciej Żebrowski – bas
– Tomasz Maćkowiak – perkusja

Od trzech lat adaptują oni repertuar Swarzędzkiej Orkiestry Flażoletowej do występów rockowych, a tego dnia zaprosili do wspólnego muzykowania .

Z racji że impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem, za rok, oczywiście w pierwszą sobotę po Wielkanocy zaplanowane zostały kolejne 17 Spotkanie Flażoletowe.