XIV AGROBEX MEMORIAŁ ARKADIUSZA GOŁASIA

Zwycięstwem siatkarzy KS Stoczni Szczecin zakończył się w Swarzędzu – Zalasewie XIV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia. W finale szczecinianie pokonali 3:1 Onico Warszawa. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Bartosz Kurek. Trzecie miejsce w turnieju zajęła ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która podczas imprezy uczciła zakończenie kariery Dominika Witczaka.

Finałowy mecz pomiędzy Stocznią Szczecin, a Onico Warszawa był prawdziwą próbą nerwów dla kibiców obu drużyn. Onico Warszawa – obrońca pucharu sprzed roku, której barwy reprezentują m.in.: Kwolek, Brizzard i Wrona stanęła naprzeciw Stocznii Szczecin, klubowi z wielkimi aspiracjami, ale i wielkimi nazwiskami, choćby Bartosza Kurka. Cios za cios, prawdziwa walka o każdą piłkę, próba charakteru poszczególnych siatkarzy – to miało prawo się podobać i każdy, kto postanowił spędzić niedzielne popołudnie w Swarzędzkiej Hali Sportowej w Zalasewie zapewne z zapartym tchem oglądał zmagania siatkarzy. Ostatecznie lepsza okazała się Stocznia Szczecin wygrywając w 4 secie z Onico Warszawa 25:19.

W meczu o trzecie miejsce bez niespodzianek. ZAKSA Kędzierzyn Koźle wygrała pewnie z Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0 (25:20, 26:24, 25:23)

Trybuny jednak rządzą się swoimi prawami i na nich – zwycięzcą całego turnieju była Ekipa Zawiercia. Głośni, radośni i kolorowi!

Tym meczem kończył swoją siatkarską przygodę Dominik Witczak. Popularny Pinio został ogłoszony MVP turnieju. Witczak był najbardziej utytułowanym wielkopolskim siatkarzem, który w kędzierzyńskiej ZAKSIE rozegrał aż dziewięć sezonów.

Udział w Memoriale Arkadiusza Gołasia był dla jego wszystkich uczestników próbą generalną przed rozpoczynającym się w nadchodzącym tygodniu nowym sezonem PlusLigi, czyli ligi Mistrzów Świata!! Swój pierwszy mecz w PlusLidze zawodnicy Stoczni Szczecin rozegrają w niedzielę, 14 października, o godzinie 14:45. Rywalem szczecinian będzie Trefl Gdańsk.

Memoriał Gołasia to nie tylko siatkarskie zmagania czołowych polskich drużyn – to przede wszystkim idea. Idea uczczenia Arka – wybitnego reprezentanta Polski, który jest przykładem człowieka i sportowca. Czcimy jego pamięć w kolejnych edycjach poprzez akcje charytatywne trawające przez cały turniej, ale też przez naukę młodzieży.

W piątek, po konferencji otwierającej turniej odbyły się, dla najmłodszych pasjonatów siatkówki, warsztaty pod bacznym okiem siatkarzy Onico Warszawa, m.in. Jana Nowakowskiego oraz szkoleniowca obrońcy tytułu – Stephana Antigui (były selekcjoner naszej reprezentacji, który zdobył z nią w 2014 roku złoto).

Główną gwiazdą piątkowych zajęć z dziećmi był trzykrotny mistrz olimpijski oraz mistrz świata, Brazylijczyk – Giba. Obecnie pełniący rolę komentatora, eksperta telewizyjnego, a przede wszystkim ambasadora siatkówki na świecie. Przy okazji warsztatów z młodzieżą nie zabrakło uśmiechów i wspólnych pamiątkowych zdjęć z graczami.

XIV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia to największa siatkarska impreza jaka odbyła się w tym roku w Wielkopolsce. Jej organizatorami były: Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu i Wielkopolskii Związek Piłki Siatkowej, pod bacznym okiem pani Anny Sumelki – zwanej królową polskiej siatkówki. Sponsorem tytularnym imprezy była firma Agrobex., a partnerami Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Powiat Poznański.

Turniej odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz, Mariana Szkudlarka.

 

Wyniki XIV Memoriału Arkadiusza Gołasia w Zalasewie

sobota, 6 października 2018 – półfinały

13.00 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Stocznia Szczecin 1:3 (23:25, 25:21, 21:25, 23:25)

17.00 ONICO Warszawa – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1 (25:20, 25:19, 19:25, 25:18)

niedziela, 7 października 2018 – finały

12.00 ZAKSA Kędzierzyn Koźle – KS Aluron Virtu 3:0 (25:20, 26:24, 25:23).

16.00 Onico Warszawa – KS Stocznia Szczecin 1:3 (20:25, 22:25, 25:19, 19:25)

 

Nagrody indywidualne XIV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia 2018:

Najlepszy libero: Damian Wojtaszek (Onico Warszawa)

Najlepszy środkowy: Janusz Gałązka (Stocznia Szczecin)

Najlepszy przyjmujący: Piotr Łukasik (Onico Warszawa)

Najlepszy rozgrywający: Antoine Brizard (Onico Warszawa)

Najlepszy zagrywający: Niko Penczew (Stocznia Szczecin)

Najlepszy Atakujący: Bartłomiej Kluht (Stocznia Szczecin)

MVP XIV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia: Bartosz Kurek (Stocznia Szczecin)

Końcowa klasyfikacja XIV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia:

  1. Stocznia Szczecin
  2. ONICO Warszawa
  3. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
  4. Aluron Virtu Warta Zawiercie

Łukasz Klin

[fot. Mariusz Łuczak]