27. FINAŁ WOŚP za nami

Po raz kolejny stało się to, w co tak naprawdę wierzyło niewielu… Swarzędz znów pobił rekord!

I to o ponad 40 tys. zł…

Na dzień dzisiejszy zadeklarowana kwota wynosi 273 293, 08 zł.

Ostateczną poznamy w przeciągu kilku tygodni, kiedy to otrzymamy od Fundacji WOŚP potwierdzenie rozliczenia sztabu przez bank.Na tegoroczny wynik składały się następujące punkty:

  1. Wolontariusze kwestujący na ulicach Miasta i Gminy Swarzędz: 123 722,44 zł
  2. Licytacje: 118 397,46 zł
  3. Swarzędzki Bieg WOŚP: 14 051,24 zł
  4. Loterie fantowe: 11 833,62 zł
  5. Grochówka od RSP Kruszewnia: 4 643,32 zł

Tradycyjnie podczas swarzędzkiego Finału WOŚP można było wylicytować Złote Serduszko od Fundacji WOŚP. Tym razem, szczęśliwym posiadaczem stał się Pan Ireneusz Socha, który nabył serduszko za kwotę 30 000,00 zł!!!

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się koszulki z autografami Jakuba Błaszczykowskiego – 6 000,00 zł, Bartosza Kurka – 5 000,00 zł, KKS Lech Poznań z autografem trenera Adama Nawałki – 5 000,00 zł oraz Dawida Kownackiego – 3 000,00 zł.

Piłka z podpisami piłkarzy Lecha Poznań osiągnęła kwotę 2 500,00 zł, natomiast vouchery na doskonalenie jazdy w ośrodku szkoleniowym Bednary  łącznie przekroczyły kwotę 10 tyś zł!!!

Piłki i koszulka podpisane przez Gibę, Stephana Antigę oraz Bartosza Kurka podczas 14 memoriału Arkadiusza Gołasia, który odbył się w zeszłym roku w Zalasewie,  podarowane przez Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji osiągnęły kwotę: 3 050,00 zł.

Zaciekły bój w licytacji vouchera od AutoSpa Garage spowodował, że firma postanowiła wykonać kolejny zabieg pielęgnacji auta dla drugiej licytującej osoby, która w zamian wpłaciła do puszki 1000,00 zł! Brawa zarówno dla jednych i drugich!

Program imprezy obfitował w wiele bardzo ciekawych punktów:

Po raz 4 wystartował swarzędzki bieg WOŚP, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowanie. Muzyczną niespodziankę zagrzewającą uczestników biegu do walki o kolejne kilometry przygotował Piotr Langner z sekcji perkusyjnej Ośrodka Kultury

Publiczność bardzo  żywiołowo reagowała na koncerty i występy Swarzędzkiej Orkiestry Dętej, Chóru Męskiego Akord, sekcji tanecznych i wokalnych ośrodka kultury, rockowy występ zespołu Revolfighter oraz gwiazdy wieczory zespołu Wanda i Banda, nagradzając każdego seriami braw.

Podobnie jak w latach ubiegłych, do wspólnego grania przyłączyły się Swarzędzkie morsy. Ich wspólna kąpiel w specjalnie przygotowanym basenie na zewnątrz hali wywołała duże uznanie

Idąc za przykładem Fundacji WOŚP, w tym roku, w ramach światełka do nieba, nie odbył się pokaz sztucznych ogni. W zamian za to, miał miejsce poruszający pokaz laserowy, który z pewnością  na długo pozostanie w pamięci uczestników imprezy.

Podczas imprezy funkcjonował kącik zabaw dla dzieci w którym animatorzy z 2B Active i Kulkids zapewnili czas najmłodszym, strefa gier komputerowych przygotowana przez GoodGame League cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, podobnie jak loterie fantowe i  grochówka przygotowana przez RSP Kruszewnię, do których ustawiały się długie kolejki.

Mieszkańcy gminy po raz kolejny nie zawiedli! Dziękujemy!!!