29. FINAŁ WOŚP

31 stycznia 2021 roku odbędzie się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem pieniądze przeznaczone będą na pomoc oddziałom laryngologicznym. Będzie to jednak nie tylko laryngologia, ale także różne schorzenia umiejscowione w naszych głowach.

Mimo obecnej, trudnej sytuacji, Swarzędz jak najbardziej przyłącza się do akcji Jurka Owsiaka. Swarzędzki Sztab WOŚP tradycyjnie został zarejestrowany przy Ośrodku Kultury. Nie będzie to jednak tradycyjny Finał, jaki organizowaliśmy od lat… Z uwagi na trwającą obecnie epidemię i ze względów bezpieczeństwa, w tym roku nie werbujemy wolontariuszy kwestujących po ulicach miasta i gminy Swarzędz. Postanowiliśmy całe siły przestawić na działania w formie on-line. Stąd po raz pierwszy w historii, uruchomimy jako Swarzędzki Sztab WOŚP internetowe aukcje Allegro. Już dziś zapraszamy osoby pragnące wspomóc orkiestrową ideę do przekazywania przedmiotów na licytacje.

Licytacje odbywać się będą na zasadach określonych w regulaminie Allegro jednak za pośrednictwem Swarzędzkiego Sztabu WOŚP. Liczymy zatem na swarzędzkich darczyńców i przedsiębiorców, a także na hojność mieszkańców naszej gminy podczas licytacji.

Nie rezygnujemy również z koncertów – odbywać się one będą on-line w formie live stream ze sceny Swarzędzkiego Sztabu WOŚP. Nie zabraknie dobrej muzyki, ciekawych koncertów i występów swarzędzkich artystów. Cały Finał transmitowany będzie na żywo przez Telewizję STK oraz na kanale YouTube: Ośrodek Kultury w Swarzędzu

W zeszłym roku zawiesiliśmy poprzeczkę bardzo wysoko, ustanawiając rekordową kwotę ponad 345 tysięcy złotych. Zdajemy sobie sprawę jak ogromna jest to kwota i że jednak mało realne jest jej pobicie. Jednak nie rekordy są najważniejsze. Hasło tegorocznego finału brzmi „Gramy z radością!” Wspólnie pokażmy, że nawet w tak trudnych czasach możemy przesłać wszystkim jak najbardziej pozytywny przekaz, a w serca wlać morze optymizmu.

Wydarzenie Facebook