BIESIADA BARDÓW

W środę, 17 października, odbył się niesamowity koncert z cyklu „Środowych Wieczorów w Pałacyku Pod Lipami” zatytułowany „Biesiada Bardów”.

Mieliśmy okazję posłuchać niezwykłych kompozycji w wykonaniu wspaniałych muzyków: Bogusława Nowickiego – autora terminu „Piosenki z tekstem”, Marka Stefankiewicza – znakomitego kompozytora i pianisty, oraz niezastąpionego lidera zespołu „Elektryczne Gitary” Kubę Sienkiewicza – autora wielu przebojów znanych z radiowych anten.

Koncert jak zwykle przy okazji tego cyklu, podzielony był na dwie części. W części pierwszej wystąpił Bogusław Nowicki, który wprowadził wszystkich w iście poetycki nastrój, śpiewając swoje utwory, między innymi: „Optymizmu gram” , „Wóz” czy też „Brama”. Po jego występie przyszedł czas na koncert Kuby Sienkiewicza. Od razu na wstępie, żartobliwie uprzedził, że podczas jego występu z pewnością nie usłyszymy poezji śpiewanej, a piosenki które z pewnością każdy z nas gdzieś tam kiedyś podsłyszał. I rzeczywiście, zaprezentował nam m.in. utwory, które wykonywał wspólnie z „Elektrycznymi gitarami “I co ja robię tu”, „Człowiek z liściem na głowie”, „To już jest koniec”, „Głowy Lenina”.

Obu artystom znakomicie asystował pianista – Marek Stefankiewicz, który nie raz puścił wodze i zagrał piękne solówki.

Koncert można uznać za bardzo udany. Pierwsza część skupiona na poezji śpiewanej, lirycznej, natomiast druga, bardziej żartobliwa, nie pozbawiona specyficznego poczucia humoru i przewrotnej autoironii. Prawdziwa „Biesiada Bardów”. W obu przypadkach dało się odczuć niesamowity klimat.

Dodajmy, że wstęp na koncert był bezpłatny.

W tym roku przed nami jeszcze jeden koncert z cyklu „Środowe Wieczory w Pałacyku Pod Lipami”.
Postaramy się zorganizować dla Państwa kolejną, wspaniałą ucztę muzyczną.

Do zobaczenia na koncertach.

fot. Mariusz Łuczak