EKO BABIE LATO

W minioną sobotę, tj. 8 września odbyła się impreza zatytułowana EKO BABIE LATO, czyli proekologiczna impreza, która łączy edukację ekologiczną i dobrą zabawę. Celem imprezy jest uświadomienie ludziom jak ważną i istotną kwestią naszego życia jest ekologia.

Podczas imprezy odbywała się zbiórka elektrośmieci, czyli starych, zalegających w domach sprzętów RTV i AGD. Za każdy oddany sprzęt otrzymywało się jakiś upominek, np. roślinki w doniczce.
Oprócz zbiórki najmłodsi mogli wystartować w rajdzie doliną Cybiny natomiast starsi w rajdzie nordic walking.

Od 16 na Scenie nad Jeziorem rozpoczęła się część artystyczna imprezy. Zaczęła się od rozstrzygnięcia konkursów na EKO MEBEL i EKO CIUSZEK. Zarówno w pierwszej jak i w drugiej konkurencji pierwsze miejsce zajęła szkoła z Kobylnicy. Pozostałe miejsca to:

Od 17:15 bawiliśmy się przy bluesowo – rockowej, pochodzącej z Łowęcina grupie OLD REBELS. Zespół pokazał się z jak najlepszej strony, zaprezentował również swoje własne, autorskie propozycje. W dalszym ciągu udaje nam się odnajdywać coraz to inne zespoły muzyczne działające na terenie naszej gminy. Będziemy ten nurt propagować w dalszym ciągu i chętnie te zespoły pokażemy na kolejnych imprezach.

Od 18 rozpoczął się koncert znakomicie państwu znanej Swarzędzkiej Orkiestry Flażoletowej. Tym razem zagrali z projektem rockowym i tutaj należy pochylić głowy przed wielkim kunsztem i zaangażowaniem członków orkiestry. W projekcie rockowym możemy zauważyć parę dodatkowych akcentów w porównaniu do drugiego, folkowego projektu, jak choćby taki że doszedł wokal, natomiast perkusja jak i gitara basowa i elektryczna grają z prawdziwym rockowym zacięciem.

Od 19 do 20 odbył się blok poświęcony 10-leciu Swarzędzkiej Pływalni WODNY RAJ. Podczas tego bloku mogliśmy podziwiać występy tanecznej grupy Chili Art Group oraz dziecięcej, hiphopowo-baletowej grupy Anny Kusz. Nie obyło się również bez wręczenia odznaczeń pracownikom Pływalni oraz rysu historycznego Pływalni..

Gdy wreszcie wybiła godzina 20 swarzędzki namiot przed sceną pękał w szwach. Teren wokół namiotu jak również cały parking zapełnił tłum ludzi. A to Wszystko za sprawą jednego chłopaka, który przyciąga tłumy jak magnes. Chodzi oczywiście o Kamila Bednarka. Gdy pojawił się na scenie rozległ się ogłuszający pisk fanek z całą pewnością nie tylko ze Swarzędza. Podczas pełnego energii koncertu mieliśmy okazję posłuchać takich przebojów jak „Raz, dwa, w górę ręce”, „Jamaican trip”, czy też „Anioły”. Bednarek pokazał że nie bez powodu wygrywa co tylko się da na polskiej scenie muzyczne.

Po gwieździe wieczoru przyszedł czas na muzykę klubową w wykonaniu najbardziej znanego duetu DJ’ów w Polsce, a chodzi oczywiście o Kalwiego i Remiego. Tłumy które przyszły na zespół „Bednarek” wcale się nie zmniejszyły gdy na scenie rozbrzmiewała muzyka klubowa. Kalwi i Remi to prawdziwi profesjonaliści, grają na rynku już 10 lat, także doskonale wiedzieli jak rozbawić swarzędzką publiczność.

Można powiedzieć, że wykończyli uczestników imprezy bo od momentu gdy zaczął grać zespół „Bednarek” czyli od godz. 20:00, do końca koncertu Kalwiego i Remiego , czyli ok. 23:20 publika bawiła się bez przerwy.

Można z całą pewnością, zaliczyć imprezę do udanych, i możemy być pewni, że w przyszłym roku impreza będzie równie udana.