DNI SWARZĘDZA 2010

To był emocjonujący, pełen rozrywki weekend! Dni Swarzędza zorganizowane w tym roku w dniach 12-13 czerwca cieszyły się wyjątkowo duża frekwencją. Dopisała pogoda, dobry nastrój i chęć wspólnego świętowania. Przygotowany przez organizatorów (Ośrodek Kultury, Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu) program imprez artystycznych oraz sportowych umożliwiał każdemu dokonanie dobrego dla siebie wyboru.

 W sobotę swarzędzanie od godzin porannych z przyjemnością uczestniczyli w dorocznym rodzinnym pikniku strzeleckim Bractwa Kurkowego. Była przysięga nowych braci, zawody strzeleckie, barwny przemarsz ulicami miasta. Całe popołudnie i wieczór wypełniły gromko oklaskiwane koncerty romskich artystów. Zespoły Tatra Roma, Romani Bacht a także Roma zabrały widzów we wspaniałą podróż przez romski folklor. Tańce, pieśni i wirtuozeria gry na skrzypcach wzbudzały zachwyt. Nikt inny tak nie potrafi! – Romska dusza jest jedyna i niepowtarzalna… Wrażenia dopełniała degustacja równie oryginalnych i smakowitych potraw romskiej kuchni.

Zupełnie odmienny program zaproponowano uczestnikom Dni Swarzędza w niedzielę. Występy artystyczne rozpoczęli dobrze wszystkim znani lokalni artyści. Zagrała Swarzędzka Orkiestra Flażoletowa, Swarzędzka Orkiestra Dęta, zaprezentowała się sekcja tańca i piosenki Ośrodka Kultury i pełen wdzięku chórek dziecięcy. Późniejsze godziny wypełniły koncerty profesjonalnych wykonawców. W klimaty bluesowe wprowadził słuchaczy koncert kapeli Bluestonosz. Prawdziwe tłumy oczekiwały na występ kabaretu Łowcy.B i nikt się nie zawiódł. Zabawa była przednia.

Burmistrz Swarzędza Anna Tomicka podziękowała ze sceny na stadionie wszystkim uczestnikom świętowania, organizatorom i gościom. Swarzędzcy wędkarze otrzymali z rąk pani burmistrz okazałe puchary za równie okazałe trofea wyłowione podczas dorocznych zawodów wędkarskich. Atmosferę wieczoru na stadionie miejskim mocno rozgrzał świetny koncert zespołu Mister z U.B. Okazało się, że rytmiczne reggae i aku, szczególnie w tak znakomitym wykonaniu, mają w Swarzędzu wielu miłośników. Prawdziwą gwiazdą wieczoru była, oczywiście, Beata Kozidrak z zespołem Bajm. Show w jej wykonaniu porwało słuchaczy. Do późnych godzin nocnych wspólnie śpiewano i bawiono się…

Serdecznie dziękujemy sponsorom tegorocznych Dni Swarzędza:
Volkswagen Poznań
Agrobex
Tyskie
Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych “Artur Zys”
Zakłady Mięsne “Andzrej Bystry”
Alwes
Cech Stolarzy Swarzędzkich

 

TR, MW
fot. H. Błachnio