DNI SWARZĘDZA 2021 – RELACJA

Dni Swarzędza za nami…3 i 4 lipca świętowaliśmy dni naszego miasta. W sobotę na Polanie Miejskiej przy ul. Strzeleckiej pojawiła się moc niesamowitych atrakcji: wielka scena muzyczna, dla najmłodszych uczestników Dni Swarzędza barwny lunapark a w nim między innymi karuzele, trampoliny i dmuchane place zabaw oraz  dla wszystkich uczestników dostępna była bogata strefa gastronomiczna.

Przed Swarzędzką publicznością jako pierwsi wystąpili podopieczni Ośrodka Kultury. Czas umiliła nam Swarzędzka Orkiestra Flażoletowa, Sekcja Taneczna oraz Sekcja Wokalna. Koncerty gwiazd rozpoczęli Chłopcy z Placu Broni a podczas ich występu publiczność wspólnie z zespołem mogła zaśpiewać między innymi „O Ela” czy „Kiedy już będę dobrym człowiekiem”.  Kolejnym artystą był zespół Golden Life. Oni również porwali publikę przypominając swoje największe przeboje takie jak „Życie choć piękne tak kruche jest” oraz „Oprócz błękitnego nieba”.

Na występ Dawida Kwiatkowskiego pod bramą wejściową czekała od godzin nocnych młodsza część publiczności. Artysta swój koncert rozpoczął o godz. 20.00 i porwał młode fanki do zabawy i wspólnego śpiewania.

Stronę klubową zaprezentowała grupa niesamowitych DJ-ów: Melo.Kids, Nina Suerte, Skytech oraz dwóch reprezentujących Swarzędz: DJ Zet i DJ Johny . Wszyscy bawili się do późnych godzin nocnych w rytmie muzyki oraz niesamowitych pokazów laserowych.

Podczas obchodów drugiego dnia imprezy odbył się XXII Festiwal Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego. Swarzędzka Orkiestra Dęta gościła orkiestry z Koźmina Wlkp., Lwówka, Środy Wlkp. oraz Łobżenicy. O godzinie 14:30 rozpoczęła się kolorowa parada złożona z orkiestr oraz grup tanecznych, która marszowym krokiem dotarła na swarzędzki rynek. Tam Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Pan Marian Szkudlarek oficjalnie i uroczyście otworzył XXII Festiwal Orkiestr Dętych. Następnie artyści oraz zaproszeni goście skierowali się ulicami Swarzędza w stronę Sceny nad Jeziorem, gdzie odbyły się finałowe koncerty. Swarzędzka publiczność po raz kolejny nie zawiodła nagradzając wszystkich gromkimi brawami…a na parkingu przy Pływalni można było skosztować „smaków z foodtruck-ów”.

Bardzo dziękujemy wszystkim którzy gościli podczas Dni Swarzędza. Cudownie było się z Wami spotkać, po raz kolejny Swarzędzanie pokazali że potrafią się świetnie bawić…jak zawsze mogliśmy na Was liczyć.