Dni Swarzędza 2022

DNI SWARZĘDZA 2022

Dni Swarzędza 2022

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy! Z dużą radością informujemy, że tegoroczne Dni Swarzędza odbędą się w drugi weekend lipca 9-10.07.2022 r.  Będziemy świętować przez dwa dni!

Zapraszamy do obejrzenia materiału, z którego dowiecie się m.in.:

– Jaki jest program Dni Swarzędza,

– Kogo będziemy gościć,

– Kto będzie Gwiazdą Specjalną sobotniego wieczoru 9 lipca, a kto wystąpi w niedzielę 10 lipca,

– Jakie atrakcje towarzyszące przygotowujemy.

Do zobaczenia!

Tegoroczne Dni Swarzędza przedstawiamy również TUTAJ.

Zapraszamy do śledzenia wydarzenie na Facebooku ! -> LINK

Dni Swarzędza 2022

Dni Swarzędza – święto miasta i gminy Swarzędz

Największa impreza plenerowa w ciągu roku, przyciągająca kilku, a czasem nawet kilkunastotysięczną publiczność.

Na Dniach Swarzędza pojawiają się największe gwiazdy polskiej estrady, reprezentujące różne gatunki muzyczne.

Koncertom towarzyszą pikniki, wystawy, turnieje sportowe, lunapark oraz bogata strefa gastronomiczna

9 – 10 LIPCA 2022

Polana przy ul. Strzeleckiej

Dni Swarzędza 2022

SOBOTA – 9 LIPCA 2022

Tommy Guns to kwintet napędzany energią rockowej klasyki. Założony w Swarzędzu zespół wykonuje przeboje wielkich rockowych sław takich jak Nirvana, Pearl Jam, Mick Jagger, Lenny Kravitz czy Alice In Chains

B. Capello to zespół ze Swarzędza kontynuujący myśl artystyczną kultowych zespołów rockowych, wplatając w to swoje świeże, nowoczesne brzmienie. Przyświeca mu połączenie dobrego tekstu z krzykiem oburzonego dziecka. Muzycy wywodzą się z różnych środowisk muzycznych. Muzyka B. Capello to oryginalne brzmienie oraz ciekawe aranżacje zawarte we własnych kompozycjach. W stacjach radiowych znane są piosenki Wujek, Wesele, Wracamy na tron, Żebyś wpadła na mnie.

KULT – żywa legenda polskiej muzyki rockowej. Zespół powstał w 1982 roku z inicjatywy Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteski. Od wielu lat należy do grona najbardziej znanych zespołów rockowych w Polsce. Od samego początku antysystemowe teksty Kazika Staszewskiego poruszały ważne problemy związane z tożsamością, wiarą czy porządkiem społecznym. Wylansowali takie przeboje jak: Arahja, Czarne słońca, Baranek, Gdy nie ma dzieci i wiele wiele innych utworów.

Nina Suerte to polska dj-ka, która występowała w najlepszych klubach i na największych festiwalach. Od 5 lat jest stałą bywalczynią w Azji, gdzie podpisuje kolejne kontrakty i występuje na największych scenach. Obecnie w jej setach można usłyszeć dużą dawkę hardstylowych brzmień.

DJ Hazel – Dj należący do absolutnej polskiej czołówki Dj-ów Żywa legenda muzyki klubowej, laureat wielu nagród i wyróżnień w tym 2-go miejsca namistrzostwach Europy DJ`ów w Niemczech. Występował z takimi gwiazdami jak DJ Tiesto, DJ Tonka czy ATB. Brał również udział w takich wydarzeniach jak Amsterdam Dance Mission czy też Sunrise With Ekwador.

NIEDZIELA – 10 LIPCA 2022

Swarzędzka Orkiestra Flażoletowa powstała w lutym 1996 roku z inicjatywy Wojciecha Wietrzyńskiego, animatora Ogólnopolskiego Ruchu Flażoletowego. Od początku istnienia jest związana ze Swarzędzkim Ośrodkiem Kultury. W repertuarze zespołu znajdują się pochodzące jeszcze ze średniowiecza melodie z Irlandii, Bretanii, Francji, Hiszpanii i Polski oraz utwory współczesnych kompozytorów.

Zespół RHBlues 1986 powstał w Swarzędzu w 1986 roku. Po krótkim czasie występował na licznych Przeglądach odbierając wyróżnienia ze strony Jury. Zespół w ciągu niespełna dwóch pierwszych lat zagrał sporo koncertów supportując znane zespoły z całej Polski. W 1988 swarzędzka grupa RHBlues przestała istnieć a większość muzyków brała udział w innych zespołach muzycznych. Po 32 latach – w 2018 roku – byli członkowie RHBlues postanowili reaktywować zespół pod tą samą nazwą dodając do niej rok powstania 1986.

Sylwia Grzeszczak – wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów Artystka o niebagatelnym głosie. Utwory takie jak: „Tamta dziewczyna”, „Małe rzeczy”, „Pożyczony”, czy też „Prawda o nas” słyszał niemalże każdy. Sylwia Grzeszczak jest laureatką wielu prestiżowych nagród m.in. Eska Music Awards, Superjedynki, TOPtrendy Czeka nas wyjątkowy koncert, z największymi przebojami oraz mnóstwo pozytywnej energii.

Oprócz ww. zespołów usłyszymy popisy wokalne podopiecznych Sekcji Piosenki oraz zobaczymy pokazy taneczne Sekcji Tańca Ośrodka Kultury!

ZAPRASZAMY !

REGULAMIN TERENU IMPREZY MASOWEJ

obowiązujący w dniach 9-10.07.2022 podczas imprezy Dni Swarzędza 2022

na terenie Polany Miejskiej przy ul. Strzeleckiej w Swarzędzu

 1. Niniejszy regulamin został wydany na podstawie przepisów ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1870 ze zm.) w związku z organizowaną przez Ośrodek Kultury w Swarzędzu w dniach 9-10 lipca 2022 r. imprezą masową pn. „Dni Swarzędza”.
 2. Regulamin jest adresowany do wszystkich osób, które w czasie trwania imprezy masowej, o której mowa w ust. 1, będą przebywały na jej terenie.
 3. Teren imprezy obejmuje wydzielony teren polany miejskiej przy ul. Strzeleckiej w Swarzędzu, zwany dalej: terenem, i zostaje zabezpieczony poprzez płotki zaporowe ustawione wokół terenu imprezy.
 4. Wstęp na teren mają wszyscy uczestnicy imprezy, tj. osoby obecne na imprezie, z zastrzeżeniem ust. 5 i 7.
 5. Na teren nie mają prawa wstępu osoby, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1 ustawy  dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1870 ze zm.), tj:
  • osoby, wobec których zostało wydane orzeczenie:
  • zakazujące wstępu na imprezę masową,
  • zobowiązujące do powstrzymania się od przebywania w miejscach przeprowadzania imprez masowych, wydane przez sąd wobec skazanego w związku z warunkowym zawieszeniem wykonania kary pozbawienia wolności albo wobec nieletniego na podstawie art. 6 pkt 2 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o postępowaniu w sprawach nieletnich,
  • osoby, wobec których został wydany zakaz zagraniczny,
  • osoby, wobec których został wydany zakaz klubowy,
  • osoby odmawiające poddania się czynnościom, o których mowa w art. 20 ust. 1 pkt 1-3 ww. ustawy,
  • osoby znajdujące się pod widocznym wpływem alkoholu, środków odurzających, psychotropowych lub innych podobnie działających środków,
  • osoby posiadające broń lub inne przedmioty, materiały, wyroby, napoje, środki lub substancje, o których mowa w art. 8 ust. 2 ww. ustawy,
  • osoby zachowujące się agresywnie, prowokacyjnie albo w inny sposób stwarzający zagrożenie dla bezpieczeństwa lub porządku publicznego
 6. Ocena przedmiotów niebezpiecznych należy do służb porządkowych.
 7. Osoby małoletnie mają prawo wstępu na teren tylko pod opieką osób dorosłych.
 8. Każda osoba stwarzająca zagrożenie i/lub zakłócająca imprezę usunięta zostanie przez służby porządkowe i przekazana niezwłocznie Policji.
 9. Wszystkie osoby obecne na terenie są obowiązane zachowywać się w sposób nie zagrażający bezpieczeństwu innych osób oraz przestrzegać regulaminów: terenu oraz terenu imprezy masowej.
 10. Na terenie imprezy masowej obowiązuje całkowity zakaz jakiejkolwiek agitacji politycznej.
 11. Na terenie imprezy obowiązuje zakaz poruszania się na rowerach, hulajnogach i  rolkach/wrotkach
 12. Na terenie  imprezy obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt
 13. Służby informacyjne, wyposażone w identyfikatory, informują o rozmieszczeniu punktów medycznych, gastronomicznych i sanitarnych.
 14. Osoby uczestniczące w imprezie masowej, nie wyposażone w identyfikatory, obowiązuje zakaz wstępu do miejsc nieprzeznaczonych dla publiczności, którymi są scena z zapleczem oraz „tzw. mikser”.
 15. W przypadku zauważenia pożaru lub innego zagrożenia osoby obecne na terenie powinny:
  • natychmiast powiadomić służby porządkowe i informacyjne,
  • stosować się do poleceń służb porządkowych i informacyjnych oraz komunikatów nadawanych przez sprzęt nagłaśniający,
  • kierować się do wyjść ewakuacyjnych,
  • unikać paniki,
  • nie utrudniać dojazdu Służbom Ratowniczym.
 16. Regulamin terenu jest dostępny:
  • w siedzibie Organizatora: Ośrodek Kultury w Swarzędzu ul. Poznańska 14, 62-020 Swarzędz
  • w widocznym miejscu na każdym z wejść na teren imprezy.15. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie stosuje się przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.