DOŻYNKI GMINNE W KOBYLNICY

W sobotę, 26 sierpnia na boisku sportowym przy zmodernizowanej Szkole Podstawowej w Kobylnicy odbędą się tegoroczne Dożynki Gminne.

Uroczystości dożynkowe rozpoczną się o godz. 15:00 polową mszą św. Następnie Zespół Tańca Ludowego „Poligrodzianie” z Poznania zaprezentuje tradycyjny obrzęd dożynkowy, na który składają się zwyczaje rozpoczęcia – powrozowe, ośpiewanie i otańczenie wieńca oraz chleba, dzielenie chleba, sypanie ziarnem oraz pieśń rolników.

Jako pierwsza na scenie – o godz. 17:00 wystąpi Swarzędzka Orkiestra Dęta, która zagra największe przeboje światowej muzyki rozrywkowej. O godz. 18:00 rozpocznie się koncert Sekcji Regionalnej Olszyna, działającej przy Ośrodku Kultury w Swarzędzu. Olszynki zaprezentują bogaty repertuar, na który składają się zarówno przyśpiewki ludowe, jak i popularne piosenki tworzące kanon polskiej muzyki rozrywkowej.

Punktualnie o godz. 19:00 na scenie pojawi się zespół ZajeFajni. Grupa powstała w 2016 roku. Tworzy ją 4 zawodowych muzyków o tajemniczej osobowości. Ich znakiem rozpoznawczym są maski. Dzięki swojemu nietuzinkowemu stylowi, wprowadzają świeżość i oryginalność do polskiej muzyki disco polo.

Gwiazdą dożynkowego wieczoru będzie grupa After Party. W ciągu 3 lat zespół wbił się w czołówkę polskiej muzyki tanecznej. Koncerty zespołu After Party to wyjątkowe show muzyczno-taneczne. Koncertowali między innymi w Szkocji, Szwecji, Niemczech, Anglii, Kanadzie  i dwukrotnie w USA.

Tegoroczne Dożynki Gminne zakończy zabawa taneczna z DJ-em ANDO.

Na wszystkich uczestników tegorocznych Dożynek Gminnych będzie czekał poczęstunek żurkiem i grochówką. Dla najmłodszych powstanie, cieszący się dużą popularnością, dmuchany plac zabaw. Wśród dodatkowych atrakcji będą również stoiska wyrobów regionalnych LGD „Trakt Piastów”, strzelnica Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Swarzędzu oraz SZPOT Miasteczko Samochodowe.