Dożynki Gminne w Łowęcinie

Tegoroczne Dożynki Gminne odbędą się w sobotę, 26 sierpnia na boisku sportowym w Łowęcinie- wejście na teren imprezy od ul. Szkolnej.
Uroczystości dożynkowe rozpoczną się o godz. 14:45 korowodem wprowadzającym Wieńce Dożynkowe na teren boiska sportowego, gdzie o godz. 15:00 odbędzie się polowa Msza Święta.
O godz. 16:00 Zespół Tańca Ludowego Poligrodzianie zaprezentuje Obrzęd Dożynkowy, na który złożą się między innymi zwyczaje powrozowe, ośpiewanie i otańczenie chleba, dzielenie chleba, czy sypanie ziarnem.
O godz. 17:00 wystąpi Swarzędzka Orkiestra Dęta, która zagra największe przeboje światowej muzyki rozrywkowej, a o godz. 17.45 przed publicznością wystąpi dobrze znany mieszkańcom miasta i gminy Swarzędz Zespół Regionalny „Olszyna”.
O godz. 18:15 wystąpi nie kto inny jak Tadeusz Drozda –znany szerokiej publiczności prowadzący i twórca popularnych programów telewizyjnych takich jak: “Dyżurny satyryk kraju” czy też “Śmiechu Warte”.
O godz. 19:00 ze sceny usłyszymy największe WŁOSKIE PRZEBOJE duetu Al Bano & Romina Power takie jak m.in. „Felicita” / „Ci Sara” czy też „Volare” w wykonaniu zespołu An Dreo e Karina. To jeden z pierwszych zespołów wykonujących włoską muzykę na polskiej scenie muzycznej istniejący od 2000 roku. Duet koncertował z największymi gwiazdami polskiej i światowej sceny muzycznej. Zagrał ponad 1000 koncertów w Polsce i za granicą m.in. USA, Malta, Niemcy, Czechy, Słowacja. Może też pochwalić się główną nagrodą na Europejskim Festiwalu Coverów.
Następnie o godz. 20.00 na scenie zaprezentuje się niekwestionowana gwiazda muzyki dance – ZESPÓŁ MASTERS. Zespół założony przez Pawła Jasionowskiego, na scenie polskiej muzyki rozrywkowej obecny jest od 2008 roku. Największą rozpoznawalność zdobył dzięki utworowi „Żono Moja”. Przebój ten ma już ponad 100 mln wyświetleń w internecie i bije kolejne rekordy popularności – zajął III miejsce w konkursie Hit Wszech Czasów na Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie. Teraz Masters koncertuje po całej Polsce i zdobywa coraz liczniejszą publiczność. Wyjeżdża również na koncerty za granicę – wielokrotnie odwiedzał już takie kraje jak USA, Kanadę, Niemcy, Anglię, Irlandię, Belgię, Litwę i Ukrainę. Grał też w Danii, Szwajcarii i Holandii.
Dożynki Gminne zakończy zabawa taneczna, którą poprowadzą DJ Ando oraz Dj Morsik.
Do zobaczenia!

Wstęp Wolny!
Gminne Dożynki w Łowęcinie program:

14:45 – Korowód wprowadzający wieńce dożynkowe
15:00 – Msza Święta ( polowa )
16:00 – Obrzęd dożynkowy i koncert Zespołu Tańca Ludowego “Poligrodzianie”
17:00 – Swarzędzka Orkiestra Dęta
17:45 – Zespół Regionalny “OLSZYNA”
18:15 – Tadeusz Drozda
19:00 – An Dreo e Karina – „Felicita”
20:00 – MASTERS
21:00 – Zabawa taneczna – DJ Morsik i DJ Ando

O wszelkie animacje podczas Dożynek, zadba MAXI FUN.

Dodatkowe atrakcje:
– Strzelnica Kurkowego Bractwa Strzeleckiego
– Darmowy dmuchany plac zabaw dla dzieci
– Poczęstunek grochówką i pajdą ze smalcem