III SWARZĘDZKIE WARSZTATY FLAŻOLETOWE

Szanowni Państwo,
1. W dniach od 7 do 11 sierpnia 2023
roku (poniedziałek-piątek) Ośrodek
Kultury w Swarzędzu zorganizuje
warsztaty flażoletowe pn. „Flet 6-
otworowy w muzyce celtyckiej”.
2. Partnerem warsztatów jest Ośrodek
Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.
3. Zajęcia adresowane są do osób grających na flażoletach, w tym nauczycieli muzyki, edukacji wczesnoszkolnej i zajęć świetlicowych.
4. Warsztaty poprowadzi dr Lindsay Davidson – notatka biograficzna w załączniku
5. Uczestnicy warsztatów otrzymają na miejscu zeszyt nutowy z repertuarem zajęć w zapisie nutowo-tabulaturowym na flażolet „D”.
6. Godzinowy rozkład zajęć 7-10 VIII 2023 (poniedziałek-czwartek):
A. Część 1 od 10:00 do 11:30
B. Część 2 od 11:45 do 13:00
C. Przerwa obiadowa od 13:00 do 14:00
D. Część 3 od 14:00 do 16:00
7. W piątek 11 sierpnia o 12:00 w Swarzędzu na Rynku przed Ratuszem odbędzie się występ uczestników warsztatów dedykowany mieszkańcom podczas, którego Burmistrz i Przedstawiciel ODN-Poznań wręczą Dyplomy Uczestnictwa w Warsztatach.
8. Ilość miejsc: 30 uczestników
9. Wpisowe: 150,-zł (w tym obiady i materiały nutowe) należy wpłacić na konto Ośrodka Kultury w Swarzędzu BNP PARIBAS. Nr rachunku: 38 1600 1084 1849 8437 8000 0001 w tytule przelewu należy podać imię i nazwisko uczestnika warsztatów z dopiskiem WARSZTATY FLAŻOLETOWE
10. Zapisy:
Wojciech Wietrzyński
tel 508 897 341
lwjkwietrzynski@gmail.com
ZAŁĄCZNIK:
DR LINDSAY DAVIDSON – NOTATKA BIOGRAFICZNA
Lindsay DAVIDSON – szkocki dudziarz, kompozytor i pedagog. Studiował w Reid School of Music na Uniwersytecie w Edynburgu i jest pierwszym w historii muzykiem, który uzyskał dyplom uniwersytecki w zakresie gry na dudach. Po dyplomie kontynuował studia nad kompozycją i komputerową syntezą dźwięku. Wkrótce potem rozpoczął działalność artystyczną i pedagogiczną.
W 2007 roku otrzymał doktorat na podstawie pracy pt. Towards A Fusion Of Western Classical/Contemporary And Traditional Scots Bagpipe Composition Techniques: „Manntaireachd” oraz licznych kompozycji, które artysta wykonywał po raz pierwszy jako dzieła napisane specjalnie dla niego.
W uznaniu jego talentu i dorobku artystycznego, Lindsay został wybrany Dudziarzem Miejskim swojego rodzinnego Linlithgow, oficjalnym dudziarzem klanu Davidsonów, jednego z najliczniejszych w Szkocji (od 1992). W 2004 roku, otrzymał nominację na Nadwornego Kompozytora Barona Ardgowan, co było poprzedzone licznymi zamówieniami na utwory muzyczne ze strony Barona. Lindsay pełni także funkcję Musician in Residence w British International School of Cracow.
Lindsay Davidson ma na swoim koncie koncerty, prowadzenie warsztatów, a także wykłady w wielu krajach świata: od Europy Wschodniej po Stany Zjednoczone i od Wenezueli po Japonię.
Działa również jako tłumacz. Przetłumaczył m.in. tekst do albumu pt. Chopin autorstwa prof. Mieczysława Tomaszewskiego (książka ta otrzymała nagrodę PTWK w kategorii Albumy) i książkę prof. Andrzeja Hejmeja pt. Music in Literature: Perspectives of Interdisciplinary Comparative Literature wydaną przez Peter Lang w roku 2014.
Jest współzałożycielem i dyrektorem międzynarodowej szkoły w Krakowie, Embassy International School.
Częścią tradycyjnego instrumentarium muzyki celtyckiej (w tym szkockiej) jest flażolet i dlatego od 7 do 11 sierpnia 2023 roku Lindsay Davidson będzie prowadził Warsztaty Flażoletowe.
Organizatorem tych warsztatów jest Ośrodek Kultury w Swarzędzu.