DOŻYNKI GMINNE W PACZKOWIE

W minioną sobotę Paczkowo dominowało. A to za sprawą organizowanych Gminnych Dożynek, które przyciągnęły tłumy ludzi, którzy chcieli nie tylko podziękować za szczęśliwe ukończenie żniw i prac polowych ale także spędzić wspólnie czas z rodziną, znajomymi i sąsiadami.

Tegoroczna impreza odbyła się jak zawsze w ostatni weekend wakacji, a konkretnie w piękny, słoneczny, sobotni dzień 29.08.2015. Całość rozpoczął barwny korowód, który przeszedł ulicami wsi i dotarł do ołtarza, na którym delegacje z sąsiednich aglomeracji na czele z sołtysami złożyli wieńce dożynkowe. Gości powitali Starostowie: Janusz Pokorski i Renata Bartkowiak. Mszę Św. poprowadził ksiądz Proboszcz Aleksander Brzeziński. Istotnym punktem programu był tradycyjnie obrzęd dożynkowy, który w tym roku wykonał zespół POLIGRODZIANIE. Artyści w przepiękny sposób pokazali cały proces od siewu do zbiorów. Po obrzędzie przyszła pora na przemówienie Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz Mariana Szkudlarka oraz zaproszonych gości. Głos zabrali między innymi: Poseł Stanisław Kalemba, Poseł Bożena Szydłowska oraz Wojewoda Piotr Florek.
Następnie na scenie zagościła Swarzędzka Orkiestra Dęta dając piękny koncert oraz Sekcja Regionalna Olszyna. W międzyczasie mieszkanki Paczkowa częstowały pysznymi wyrobami cukierniczymi, dając radość i zadowolenie wszystkim łasuchom.

Kolejnym punktem programu był występ młodzieży z Sekcji Piosenki Ośrodka Kultury z Kingą Kielich na czele wraz z profesjonalnymi muzykami. Zabrzmiały rytmy bałkańskie, latynoskie zarażając publiczność sporą dawką energii. Po pokazie wokalnym przyszła pora na taniec i tak swój najnowszy repertuar zaprezentowały dzieci z Sekcji Tańca Ośrodka Kultury z prowadzącą Mileną Maciejewską.  Po godzinie 20 na scenie zagościł Kabaret Afera, zarzucając publiczność pełnym humoru programem. Emocje rosły z występu na występ a na placu przy byłej szkole w Paczkowie zrobiło się ciasno. Gdy na scenie pojawił się zespół SHANTEL ekscytacja sięgała zenitu. Młodzi muzycy dali pełen pozytywnej energii koncert. Dostarczyli dużej dawki dobrego humoru, bawiąc tym samym każde towarzystwo. Imprezę Dożynkową zakończyli DJe z MC Radio: Sebastian Kończak i Leszek Łukomski. Podczas MC Party wybrzmiewały najbardziej taneczne rytmy, można było wygrać koszulki, torby, parasole oraz słuchawki i pendrive. Dodatkowo coś czego jeszcze na Dożynkach nie było – połączyliśmy się na żywo z MC Radio! To była wspaniała zabawa!

Podczas Dożynek nie mogło zabraknąć atrakcji dla najmłodszych uczestników były darmowe zajęcia z animatorem, dmuchany zamek i zjeżdżalnia, trampolina, basen z piłeczkami i dmuchany dart. Oprócz tego stoisko z goframi i lodami. Swoje stanowiska ustawiło także Centrum Medyczne DIAGNOSIS, które zachęcało i zapraszało do badań profilaktycznych. Kolejną atrakcją na tegorocznych dożynkach było MB Poznań czyli autoryzowanego dealera Mercedes Benz, który posiada Stację Serwisową w Swarzędzu. Na swoim stoisku zaprezentowali swoje TIRY oraz zabytkowy wóz strażacki. W organizację stoiska włączyła się firma CLIP – operator logistyczny świadczący usługi dla małych, średnich i dużych firm specjalizujący się w kompleksowej obsłudze logistycznej. Sklep rowerowy Brodex przeprowadził akcję – bezpłatny przegląd roweru. Każdy rowerzysta, który zgłosił się do serwisanta ze swoim jednośladem miał szansę na bezpłatny przegląd. Nie zabrakło Strefy Sportu i Red Fitness, które sprawdzały w jakiej formie fizycznej znajdują się zarówno dorośli jak i dzieci. Na pociechy czekał mały kort tenisowy, a dla trochę starszych tor przeszkód. Można było nabyć torby filcowe. O pyszną karkówkę i kiełbaskę z grilla zatroszczyła się RSP Kruszewnia – Restauracja Między Nami. Na stoisku gastronomicznym dostępne były dania typu fast-food, napoje zimne i gorące oraz darmowa grochówka!

Serdecznie dziękujemy tegorocznym organizatorom Święta Plonów: Radzie Sołeckiej Wsi Paczkowo. Wszystkim mieszkańcom za włożenie serca w przygotowania i za piękne zdobienia. Zakładowi Gospodarki Komunalnej za porządek, Policji i Straży Miejskiej Swarzędza za bezpieczny przebieg imprezy. Firmie ochroniarskiej oraz zabezpieczeniu medycznemu. Ludziom dobrej woli wspierającym tę uroczystość za to, że dzięki nim wszystko udało się pięknie!

fot. Henryk Błachnio