Dzień Dziecka 2023 – RELACJA

Dzień dziecka – pełen radości i uśmiechu

W niedzielę  28 maja Polana przy ul. Strzeleckiej zapełniła się mnóstwem dzieci, a to za sprawą festynu z okazji Dnia Dziecka przygotowanego przez Ośrodek Kultury w Swarzędzu.

Na najmłodszych mieszkańców gminy czekały m.in. dmuchane zjeżdżalnie, zamki do skakania, basen z łódeczkami, basen z piłeczkami, eurobungee, trampoliny, dmuchane boisko do piłki nożnej, bungeerun, kolejka samojezdna czy też kolejka na szynach.  

Dodatkowo dzieci mogły wziąć udział w zabawach ruchowych i animacjach prowadzonych przez grupę animatorów Teatru Mozaika. Dużą popularnością cieszyły się kącik plastyczny i stoisko z malowaniem buziek dzięki czemu na Polanie można było spotkać całe masy uśmiechniętych tygrysków, kotków, piesków, bohaterów znanych z animowanych bajek czy też barwnych motyli. Dużo atrakcji zapewnili również animatorzy ze Swarzędzkiego Maxi Fun a także zabawy sportowe, które przygotowała Strefa Sportu.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się Eksplozje Kolorów Holi, które odbywały się o każdej pełnej godzinie w trakcie trwania imprezy. Różnokolorowe proszki Holi unosiły się tęczową chmurą nad tłumem uczestników.

W trakcie imprezy pojawił się również wóz strażacki z OSP Swarzędz, w którym można było usiąść za kierownicą i poczuć się jak prawdziwy strażak.

Na smakoszy czekały zapiekanki, lody, gofry, frytki, wata cukrowa i popcorn, a także  największy food truck w Europie czyli Marathon Food Truck, do którego ustawiały się spore kolejki chętnych by zasmakować dań z profesjonalnej kuchni na kołach.

Podczas festynu nie zabrakło władz miasta. Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek złożył wszystkim dzieciom, z okazji ich święta, najserdeczniejsze życzenia i w towarzystwie Dyrektora Ośrodka Kultury Filipa Przepióry rozdawał dzieciom drobne upominki. Nie zabrakło również maskotki Swarzędza – Sękusia, który częstował dzieci cukierkami. 

To był naprawdę wyjątkowy dzień zorganizowany z myślą o dzieciach ale z pewnością tego dnia również dorośli odnaleźli w sobie pierwiastek dziecięcej radości.

Do zobaczenia za rok.

(fot. M. Łuczak)