ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU PODCZAS DNI SWARZĘDZA

DNI SWARZĘDZA 2023

ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż w związku z organizacją imprezy „Dni Swarzędza”, która odbędzie się w sobotę i niedzielę 24-25 czerwca 2023 r. na Polanie Miejskiej przy ul. Strzeleckiej, ze względów bezpieczeństwa wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu.

Najistotniejsze informacje to:

  • W piątek 23 czerwca od godz. 21.00 do niedzieli 25 czerwca do godz. 23.59 zamknięta dla ruchu zostanie ul. Kosynierów, na odcinku od ul. Św. Marcina do Pływalni „Wodny Raj” 
  • W sobotę 24 czerwca zamknięta dla ruchu zostanie:

ul. Strzelecka, w godzinach 12:00 – 03:00,  na odcinku od skrzyżowania z ulicami Jesionową i Paderewskiego do ulicy Stawnej (objazd zaplanowany jest ulicą Jesionową, drogą krajową nr 92 do ul. Stawnej)

  • W niedzielę 25 czerwca zamknięta dla ruchu zostanie:

ul. Strzelecka, w godzinach 12:00 – 23:59,  na odcinku od skrzyżowania z ulicami Jesionową i Paderewskiego do ulicy Stawnej (objazd zaplanowany jest ulicą Jesionową, drogą krajową nr 92 do ul. Stawnej)

  • Ruch ulicą Paderewskiego odbywać się będzie w JEDNYM KIERUNKU od ul. Stawnej.
  • Na ulicach: STAWNA, STRZELECKA i PADEREWSKIEGO obowiązywać będzie ZAKAZ PARKOWANIA pod groźbą odholowania pojazdu.
  • Dzięki uprzejmości Centrum Sport & Fitness Atrium, na terenie Atrium przy ul. Strzeleckiej 39, zlokalizowany będzie parking, na który zaprowadzi Państwa ulica Stawna lub Strzelecka od strony Zielińca.

Zwracamy się z prośbą o przestrzeganie zmian w organizacji ruchu, zwracanie uwagi na tymczasowe znaki drogowe oraz stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem, a tym samym dbających o bezpieczeństwo wszystkich uczestników imprezy.

Z góry przepraszamy za wszelkie niedogodności, jednak jako organizatorzy tak dużej imprezy, bogatsi o doświadczenia z poprzednich lat, staramy się wyciągać wnioski i podejmować decyzje, które zapewnią pełną kontrolę nad bezpieczeństwem uczestników imprezy.

Jednocześnie informujemy, że na czas imprezy niemożliwe będzie korzystanie ze ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. Strzeleckiej, a także ograniczone zostanie korzystanie z parkour’u.  

Zapraszamy wszystkich do uczestniczenia w organizowanych imprezach.

Z poważaniem,

Organizatorzy Dni Swarzędza