Dzień Dziecka – RELACJA

Dzień dziecka pełen radości i uśmiechu.

Tegoroczne spotkanie z okazji Dnia Dziecka odbyło się w sobotę 4 czerwca br.

Polana przy ulicy Strzeleckiej zapełniła się ogromną ilością dzieci, które z wielką ochotą korzystały z wielu przygotowanych na tę okazję  darmowych atrakcji.

Na najmłodszych mieszkańców gminy czekały m.in. dmuchana zjeżdżalnia, zamek, góra lemura, basen z łódeczkami, basen z piłeczkami, czterostanowiskowe eurobungee, trampolina, dmuchany dart czy też kolejka na szynach.  

Dodatkowo dzieci mogły wziąć udział w zabawach ruchowych i animacjach prowadzonych przez grupę animatorów. Dużą popularnością cieszyły się kącik plastyczny i stoisko z malowaniem buziek dzięki czemu na Polanie można było spotkać całe masy uśmiechniętych motylków, kotków, piesków czy też super-bohaterów znanych z animowanych bajek.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się Eksplozje Kolorów, które odbywały się o każdej pełnej godzinie w trakcie trwania imprezy. Różnokolorowe proszki Holi unosiły się tęczową chmurą nad tłumem uczestników.

W trakcie imprezy pojawiły się również wozy strażackie  z OSP Swarzędz, które można było zwiedzać, a strażacy przeprowadzali zabawy dla najmłodszych.

Na smakoszy czekał największy food truck w Europie czyli Marathon Food Truck do którego ustawiały się spore kolejki chętnych by zasmakować odjazdowych dań z profesjonalnej kuchni na kołach.

Podczas festynu nie zabrakło władz miasta. Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek złożył wszystkim dzieciom, z okazji ich święta, najserdeczniejsze życzenia i w towarzystwie maskotki Swarzędza – Sękusia, rozdawał dzieciom maskotki oraz cukierki. 

Słoneczna pogoda oraz przygotowane atrakcje, sprawiły, że uśmiech nie znikał z twarzy dzieci przez całą imprezę.

(fot. M. Łuczak)