FESTIWAL ORKIESTR DĘTYCH

Stowarzyszenie Kulturalne Orkiestra Dęta w Swarzędzu oraz Ośrodek Kultury w Swarzędzu zapraszają na XIX Swarzędzki Festiwal Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego, który odbędzie się już w pierwszy weekend września.  

Podczas Festiwalu zagrają Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Zambrowie, Miejska Orkiestra Dęta Żarskiego Domu Kultury, Orkiestra Dęta „Gród nad Prosną” z Kalisza, Sompoleńska Orkiestra Dęta oraz gospodarz, czyli Swarzędzka Orkiestra Dęta.

W piątek, 1 września na Placu Niezłomnych odbędzie się koncert inauguracyjny, podczas którego wspólnie wystąpią Orkiestry z Zambrowa i Swarzędza.

Kulminacyjnym dniem festiwalu będą sobotnie wydarzenia, które zagoszczą na terenie całej gminy. 2 września, punktualnie o godz. 12:30 rozpoczną się koncerty osiedlowe, które odbędą się w tym roku Zalasewie (przy świetlicy) oraz w Swarzędzu na os. Kościuszkowców, os. Raczyńskiego oraz os. Dąbrowszczaków, w rejonie ulic Tortunia i Staszica. Dwie godziny później wszystkie orkiestry przejdą ulicami miasta kierując się na Rynek. Tam też nastąpi oficjalne otwarcie XIX Swarzędzkiego Festiwalu Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego. Po wspólnym wykonaniu dwóch utworów, wszyscy artyści oraz zaproszeni goście skierują się w stronę pływalni Wodny Raj. Uroczysty, muzyczny przemarsz będzie odbywał się z Rynku przez Plac Niezłomnych i dalej ulicami Piaski, Strzelecką, Św. Marcina i Kosynierów.

Rozpoczęcie koncertów na scenie przy pływalni planowane jest na godz. 16:00. Podczas trzygodzinnego koncertu, przed swarzędzką publicznością zaprezentują się orkiestry dęte z Kalisza, Zambrowa, Żar, Sompolna oraz Swarzędza.