FESTYN NA DZIEŃ DZIECKA

Zapraszamy na festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się w niedzielę, 27 maja na polanie przy ul. Strzeleckiej.

Wśród wielu darmowych atrakcji przygotowanych specjalnie dla najmłodszych będą: miniłódki w basenie, karuzela, kolejka samojezdna, eurobungy, dmuchany plac zabaw, ogromne gry planszowe i wiele innych.

Bawić będziemy się już od godziny 14:00.

Podczas festynu zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna na rzecz małej Joasi – mieszkanki naszej gminy, która zmaga się z ciężką chorobą nowotworową. Asia urodziła się 6 czerwca 2013 roku, jako zdrowa dziewczynka. W lutym 2018 roku zdiagnozowano u niej złośliwego guza mózgu o nazwie wyściółczak. Wykonano zabieg wszczepienia zastawki do mózgu w celu usprawnienia przepływu płynu mózgowo – rdzeniowego, a następnie przeprowadzono poważną operację usunięcia guza. Niestety, ze względu na niekorzystne usytuowanie guza przy pniu mózgu, całości nie udało się wyciąć. Asia walczy z całych sił, by pokonać raka. Czeka ją jeszcze długa droga – intensywne i wielomiesięczne leczenie onkologiczne oraz chirurgiczne. By powrócić do sprawności potrzebuje wsparcia finansowego, które pokryje koszty leczenia i rehabilitacji. Powrót do zdrowia małej Joasi będzie można wspomóc podczas festynu na polanie przy ul. Strzeleckiej, gdzie będzie prowadzona zbiórka pieniężna. Dodatkowo podczas festynu z okazji Dnia Dziecka będzie można wykonać i przekazać laurki urodzinowe dla Joasi, która 6 czerwca skończy 5 lat.