HUCZNE POWITANIE NOWEGO ROKU

Hucznie i wystrzałowo swarzędzanie przywitali 2018 rok. Sprzyjająca pogoda, taneczna muzyka oraz wyjątkowy pokaz fajerwerków i konkursy z nagrodami przyciągnęły na swarzędzki Rynek prawdziwy tłum mieszkańców. Wspólna zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

O oprawę muzyczną Nocy Sylwestrowej zadbał DJ Ando – doświadczony poznański konferansjer i DJ. Energetyczna lista sylwestrowych przebojów sprawiła, że swarzędzki Rynek zamienił się w największy taneczny parkiet. Najnowsze hity przeplatały nieco starsze przeboje, które wprawiły swarzędzan w szampański nastrój. Z każdą minutą atmosfera robiła się coraz bardziej gorąca, a oczekiwanie na punkt kulminacyjny, czyli pokaz fajerwerków wciąż rosło.

Tuż przed północą na scenie pojawili się Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek, który złożył wszystkim mieszkańcom najserdeczniejsze życzenia noworoczne – zdrowia, szczęścia, pogody ducha i spełnienia najskrytszych marzeń. Jednocześnie Burmistrz zainaugurował rok jubileuszowy 380-lecia nadania Swarzędzowi praw miejskich, a kamienice wznoszące się wokół Rynku rozświetliła okolicznościowa, urodzinowa iluminacja świetlna.

Punktualnie o północy niebo nad Swarzędzem rozjaśniły barwne fajerwerki. Bajeczny pokaz sztucznych ogni zachwycił mieszkańców miasta i wprowadził w radosny nastrój. Mamy nadzieję, że będzie on towarzyszył wszystkim swarzędzanom przez cały 2018 rok.

[fot. Aldona Młynarczak]