KABARETON Z OKAZJI DNIA KOBIET

9 marca o godz. 19:00 w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie, z okazji Dnia Kobiet odbędzie się Kabareton, podczas którego wystąpią Kabaret Jurki i Kabaret K2.

Pochodzący z Zielonej Góry Kabaret Jurki powstał w 1994 roku. Tworzą go: Agnieszka Marylka Litwin,  Wojtek Kamiński, Przemysław Sasza Żejmo i Marek Litwin – czwórka scenicznych indywidualności, która doskonale potrafi nawiązać kontakt z publicznością. Są dynamiczni, śmieszni, z treścią i dużą dawką improwizacji.

Kabaret K2 powstał w maju 2012 roku, na bazie formacji Babeczki z Rodzynkiem i Hlynur. Ich programy są niezwykle dynamiczne, pozbawione kabaretowej liryki. Skecze piszą po to, by rozbawić widza, ale nie tylko. Starają się, żeby były one „o czymś”. Jednak jest to staranność nienachalna, unikająca dydaktyki. Jak ktoś chce się tylko pośmiać, to się tylko pośmieje. Jak ktoś szuka czegoś więcej, to znajdzie. Obserwują świat, ale nie pokazują go w skali 1:1. Zawsze przetwarzają rzeczywistość, podkręcając absurdalność sytuacji. Programowo unikają stosowania wulgaryzmów – unikają przeklinania, które ma maskować brak żartu. Wulgaryzmu dla wulgaryzmu. Podobnie jak szoku dla szoku. Nie boją się poruszać kontrowersyjnych tematów, ale robią to zawsze w jakimś celu.

Bilety na Kabareton są dostępne w Ośrodku Kultury przy ul. Poznańskiej 14 (wjazd od ul. Jesionowej) oraz na portalu www.kupbilecik.pl.