III Swarzędzki Zlot Pojazdów Zabytkowych w Swarzędzu-RELACJA

W sobotę 18 maja br. Swarzędz stał się centrum motoryzacji  za sprawą pojazdów, które zaparkowały na Polanie Miejskiej podczas III Swarzędzkiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych.

Organizatorem byli Ośrodek Kultury w Swarzędzu oraz Stowarzyszenie Bzyk Raider na zaproszenie których pojawiło się dużo modeli samochodów między innymi: mercedesy, maluchy, volkswageny oraz motocykle a także wiele innych motoryzacyjnych zabytków. Widać było, że właściciele dokładają wszelkich starań, by mimo upływu lat pojazdy były w pełni sprawne i wciąż cieszyły oczy. Podczas Zlotu odbył się konkurs na najładniejszy, najokazalszy i w ogóle naj samochód.

Wyróżnienia w kategorii „najpiękniejszy motorower” przyznane zostały dla: Komar 3 z 1976r., Jawa Babeta z 1986 r. oraz Simson sr z 1958 r.,  w kategorii „ motor” wyróżnione zostały: DKW z 1940 r., Honda Goldwing K1 z 1976 r. oraz motor z 1936 r., w kategorii „maluch” wyróżniono Fiaty 126p z 1977r. i 1983 r., w kategorii „pojazd wojskowy” wyróżnienia otrzymały Fiat 508/18 z 1938 r., Gaz z 1969 r. oraz Tarpan Honker z 1999 r. Podczas III Swarzędzkiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych wybrane zostały trzy auta zlotu: VW T1, Warszawa garbuska i Golf 1. Zwycięzcom puchary wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Pan Marian Szkudlarek, który pogratulował właścicielom aut wyrażając swój podziw dla pasji.

Oprócz pojazdów organizator zapewnił bogatą strefę gastronomiczną, nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych uczestników. Dzieci mogły wziąć udział w animacjach, korzystać z dmuchanego zamku czy zjechać na zjeżdżalni, dodatkową atrakcją była możliwość przejażdżki na kucykach. Dorośli mogli sprawdzić swoje zdolności strzeleckie z Kurkowym Bractwem Strzeleckim. Niewątpliwie atrakcją był pokaz ratownictwa przygotowany przez OSP Swarzędz, podczas którego mogliśmy zobaczyć działania podczas wypadku samochodowego. Zaprezentowane umiejętności oraz wyposażenie służące do cięcia auta zrobiło ogromne wrażenie na licznie zgromadzonej publiczności.

W trakcie Zlotu na scenie mogliśmy posłuchać uczestników sekcji piosenki Ośrodka Kultury w Swarzędzu oraz zobaczyć piękny pokaz grupy gimnastycznej Unii Swarzędz oraz sekcji tańca Ośrodka Kultury. Podczas tegorocznego zlotu na „motoryzacyjnej” scenie zaprezentował się zespół „Sodowa”.

Na zakończenie III Swarzędzkiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych wieczorem na Polanie Miejskiej odbył się koncert Zespołu „Illusion”, legendy polskiego rocka. Zespół znany z tego, że przekazuje wiele energii swojej publiczności i tym razem porwał wszystkich ciężkimi gitarowymi riffami, dynamiczną grą oraz tekstami utworów, które stale nabierają na mocy przekazu.

Zapraszamy na kolejne spotkanie miłośników motoryzacji i dobrej muzyki za rok.

Dodaj komentarz