JUBILEUSZ ZESPOŁU OLSZYNA

 “Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza…”

W miniony weekend Regionalny Zespół “Olszyna” obchodził Jubileusz 20-lecia istnienia. Z tej okazji w niedzielne popołudnie 11 października odbyła się niezwykle piękna uroczystość.

Wyjątkowość tego wydarzenia docenili nasi wspaniali goście, którzy z ogromną radością przyjęli na nie zaproszenie. Przybyli między innymi: Poseł na Sejm Bożena Szydłowska, Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek, Przewodnicząca Rady Miejskiej Barbara Czachura, Radna Powiatu Barbara Antoniewicz. Ponadto zjawiły się zaprzyjaźnione Zespoły Śpiewaczy: “Stokrotki”, “Kleszczewianki”, “Łańcuszek Wspomnień”, “Szarotki”, “Złota Jesień”, “Chór Melodia”, “Chór Kanon”.

Część oficjalną ciepłymi słowami rozpoczął Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek, który złożył najserdeczniejsze życzenia “Olszynie” i powitał wszystkich przybyłych gości w nowej Sali Audiowizualnej Szkoły Podstawowej w Zalasewie przy ul. Heweliusza. Po przemowach przybyłych gości przyszła pora na wręczenie nagród dla poszczególnych członkiń Zespołu “Olszyna”.

Podziękowanie za wkład, zaangażowanie i wspólne dzielenie:

20-tu lat otrzymała: Aniela Podolak, Bożena Solecka i Genowefa Mrugas. 

15-tu lat otrzymała: Helena Tomczyk, Maria Klensport.

10-ciu lat otrzymała: Irena Motała, Gabriela Bączkowska, Łucja Konstańczak, Barbara Kwiatkowska, Regina Matuszak, Maria Gronowska

najmłodsze stażem Panie: Urszula Kubińska, Zofia Deka, Sabina Kurowska

Najważniejszym wyróżnieniem dla prowadzącej Sekcję “Olszyna” Pani Anieli Podolak, za 30 lat pracy na rzecz Miasta i Gminy Swarzędz było wręczenie Odznaki Honorowej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego “Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Przy tej okazji wszyscy zaproszeni goście przyłączyli się do składania życzeń, gratulacji i podziękowań. Zespół obdarowany prezentami, dyplomami, kwiatami nie krył wzruszenia i radości.

Kolejnym punktem programu był występ zaproszonych Zespołów Śpiewaczy. W rytmie popularnych melodii goście kołysali się, klaskali i śpiewali. Całą salę wypełniła pozytywna i radosna aura, która utrzymała się do samego końca Jubileuszu.

Po koncercie wszyscy goście zostali zaproszeni na torty, podarowane przez Władze Miasta i Gminy Swarzędz oraz Ośrodek Kultury w Swarzędzu.

W imieniu organizatora i Jubilatek serdecznie dziękujemy przybyłym gościom za dzielenie tych wspaniałych chwil razem z Zespołem “Olszyna”.

fot. Henryk Błachnio