JUBILEUSZOWY BENEFIS OLKA GOŁĘBIOWSKIEGO

W poniedziałek, 26 listopada o godz. 18:30 w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie odbędzie się Benefis 50-lecia działalności artystycznej Olka Gołębiowskiego. Wśród zaproszonych gości są: Danuta Błażejczyk, Grażyna Łobaszewska, Małgorzata Ostrowska, Felicjan Andrzejczak, Krzysztof Daukszewicz, Andrzej Lajborek,  Rudi Schuberth, Piotr Schulz i Jan Zieliński. Towarzyszyć im będzie akompaniator Krzysztof Gruszka. Benefis poprowadzi Andrzej Czerski.

Aleksander Gołębiowski to aktor kabaretowy z dyplomem podpisanym przez prof. Aleksandra Bardiniego. Uczestniczył w narodzinach legendarnego Kabaretu TEY i brał udział we wszystkich jego programach. Założony na bazie grupy Klops, Kabaret TEY zadebiutował 17 września 1970 roku w sali przy ul. Masztalarskiej w Poznaniu. Momentem przełomowym dla działalności Kabaretu stał się rok 1973, kiedy TEY zdobył opolską Złotą Szpilkę oraz nagrodę Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w kategorii najlepszy kabaret. Przez lata artyści bawili publiczność zabawnymi skeczami odnoszącymi się do życia politycznego i społecznego w ówczesnej Polsce. Byli popularni nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami, a kamienica przy ul. Woźnej w Poznaniu, gdzie regularnie występowali stała się miejscem kultowym. Kabaret TEY działał do roku 1988.

Listopadowy Benefis Olka Gołebiowskiego w Zalasewie będzie doskonałą okazją do przypomnienia sobie zabawnych skeczy sprzed lat, a także spotkania z artystami związanymi na przestrzeni lat z poznańskim Kabaretem TEY.

Bilety w cenie 45zł są dostępne w Ośrodku Kultury w Swarzędzu, ul. Poznańska 14 (wjazd od ul. Jesionowej) oraz na portalu www.kupbilecik.pl.

Sponsorami Benefisu są: