KLASYCZNIE I JAZZOWO

To był bardzo nastrojowy wieczór w Swarzędzu. Pierwszy w tym roku koncert z cyklu Środowe Wieczory w Pałacyku pod Lipami upłynął pod znakiem muzyki klasycznej w jazzowej odsłonie. Na scenie wystąpił Classic Jazz Quartet, w skład którego wchodzą doskonali polscy muzycy: Lidia Sieczkowska, Piotr Kałużny, Krzysztof Przybyłowicz i Zbigniew Wrombel.

Classic Jazz Quartet powstał w 2000 roku. Z okazji 250. rocznicy śmierci J.S. Bacha muzycy skomponowali impresje, które w interesujący sposób łączą popularne motywy dzieł Bacha z jazzowymi improwizacjami. Całość tworzy ciekawą kompozycję prezentującą elementy muzyki klasycznej w zupełnie nowej odsłonie. Uznanie ze strony publiczności skłoniło kwartet do włączenia w swój repertuar utworów także innych kompozytorów, wśród których znaleźli się między innymi Fryderyk Chopin, Gabriel Urbain Fauré, Claude Debussy czy Le Roy.

Środowe spotkanie w Pałacyku pod Lipami było nastrojową podróżą po zaczarowanym świecie magicznych dźwięków, interesujących improwizacji oraz muzycznej pasji. Był to jeden z tych koncertów, które na długo pozostają w pamięci słuchaczy.

[fot. Mariusz Łuczak, Paweł Nowakowski]