KOLĘDOWANIE Z CHÓREM „SPONTANEO”

Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki zabrzmiały w niedzielne popołudnie w kościele pw. Matki Boskiej Miłosierdzia na os. Kościuszkowców 3 w Swarzędzu. Podczas koncertu bożonarodzeniowego wystąpił Chór „Spontaneo” pod dyrekcją Doroty Czerwińskiej.

Chór „Spontaneo” to chór amatorski, mieszany, którego dyrygentem jest Dorota Czerwińska – absolwentka Akademii Muzycznej na Wydziale Wokalno-Aktorskim oraz Akademii Ekonomicznej na kierunku Handel Zagraniczny. W latach 1993-2006 była solistką Teatru Muzycznego w Poznaniu, obecnie jest nauczycielem emisji i fizjologii głosu w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu. Przez 18 lat prowadziła chór dziecięcy „Ziarenka” działający przy Parafii Chrystusa Odkupiciela na Osiedlu Warszawskim, który później zmienił nazwę na Semen Dei. Od roku 2013 roku Dorota Czerwińska prowadzi chór ”Spontaneo” przy Parafii MB Różańcowej na Zielińcu.

Chór ma w swoim repertuarze utwory muzyki religijnej – od dawnej po współczesną oraz utwory świeckie. Bardzo lubią śpiewać kolędy i pastorałki, zarówno polskie, jak i pochodzące z różnych stron świata. Najchętniej wykonują utwory w aranżacji swojego utalentowanego pianisty, Tomasza Mazura.

Niedzielny koncert w kościele pw. Matki Boskiej Miłosierdzia wypełniły najpiękniejsze polskie kolędy, które chór wykonał wspólnie z publicznością. Występ zakończył piękny i wzruszający utwór „Przekażcie sobie znak pokoju” autorstwa poznańskiego kompozytora, Zbigniewa Górnego.

Po wspólnym kolędowaniu, Urząd Miasta i Gminy zaprosił wszystkich słuchaczy na słodki, świąteczny poczęstunek.

fot. Aldona Młynarczak