KOLORY DESZCZA… BIRMA – SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

9 czerwca o godz. 18:00 w Ośrodku Kultury w Swarzędzu odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Deszczyńskim – aktorem, scenarzystą, reżyserem, fotografem i podróżnikiem uzależnionym od Azji. Spotkanie będzie poświęcone współczesnej, barwnej i pełnej kontrastów Birmie.

Krzysztof Deszczyński wydał dwie książki: „Panie Smoleń! – co tam słychać u Laskowika?” i „Jubileusz czyli 50 LAT WĄTROBY Bohdana SMOLENIA”. Jest autorem kultowego programu kabaretowego „6 dni z życia kolonisty” z udziałem B. Smolenia. Napisał i wyreżyserował wiele widowisk estradowo – telewizyjnych dla dzieci z cyklu „Dziecko potrafi”.

Jest scenarzystą i reżyserem dwóch spektakli, które swoje premiery miały w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Jeden z nich to musical dla dzieci „Dookoła Karuzeli” z muzyką Jacka Piskorza i Zbigniewa Górnego, którego premiera odbyła się w maju 2015 roku. Drugi to „Idę w tango” oparty na tekstach piosenek Mariana Hemara, który można oglądać od 16 października 2016 roku. 01 grudnia 2016 roku wydał książkę „Kolory Deszcza… Birma”. I właśnie opowieść o państwie położonym w Azji Południowo-Wschodniej nad Zatoką Bengalską i Morzem Andamańskim będzie tematem czerwcowego spotkania w Ośrodku Kultury.

Prezentacja Krzysztofa Deszczyńskiego to opowieść o Birmie obserwowanej przez autora w latach 2010-2013, ilustrowana niebanalnymi zdjęciami. Ukazuje Birmę jako kraj wielokulturowy, barwny, piękny i nieobliczalny.

Wstęp na spotkanie jest wolny.