Koncert Karnawałowy Swarzędzkiej Orkiestry Dętej – RELACJA

W niedzielę 19 lutego br. w Hali Sportowej Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji odbył się Koncert Karnawałowy w wykonaniu Swarzędzkiej Orkiestry Dętej.

Koncert przyciągnął liczne grono słuchaczy a sala wypełniła się do ostatniego miejsca.

Jako pierwszy zabrzmiał marsz P.O.S. W bogatym programie usłyszeliśmy La Camisa Negra, Coldplay in symphony, Thriller, Bad Guy czy Adele in Concert.

Podczas koncertów karnawałowych, główni bohaterowie starają się ubarwić swoje występy poprzez różnego typu niespodzianki. W tym roku nie było inaczej – orkiestra przygotowała muzykę z filmu VABANK gdzie w rolę Kwinto wcielił się Dyrygent orkiestry Łukasz Gowarzewski, jako Duńczyk dyrygował orkiestrą puzonista Stanisław Gruszka a komisarzem Przygodą był Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek. Filmowi bohaterowie odegrali scenę napadu na sejf miejski, na szczęście zostali przyłapani na gorącym uczynku.

Orkiestra przygotowała jeszcze 3 utwory z filmów takich jak – Star Wars Saga (muzycy byli poprzebierani za bohaterów filmu), Kraina lodu oraz Pocahontas – w tym ostatnim wokalnie zaprezentowała się Marta Grabowska śpiewając Colours of the wind.

Podczas koncertu jak zwykle wspaniale zaprezentowała się grupa taneczna, pod kierownictwem nowej prowadzącej Pani Zuzanny Ortyl. Mażoretki  przygotowały układy do utworów prezentowanych przez  orkiestrę podczas koncertu, a w przerwach prezentowały układy taneczne do światowej muzyki rozrywkowej.

Koncert zakończył utwór „I’m so exited”, a publiczność podziękowała za koncert owacją na stojąco. Dziękujemy za liczny udział i zapraszamy za rok!