KONCERT KARNAWAŁOWY Z OWACJĄ NA STOJĄCO

Każdy Swarzędzanin zna Orkiestrę Dętą towarzyszącą wszystkim uroczystościom odbywającym się w naszym mieście. Ale na pewno nie każdy słyszał Swarzędzką Orkiestrę Dętą w tak wspaniałym rozrywkowym repertuarze, który zaprezentowała na długo wyczekiwanym koncercie karnawałowym w ostatnią w niedzielę stycznia na Hali Sportowej Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji.

Repertuar Orkiestry Dętej jest bardzo różnorodny dzięki pracy jej dyrygenta Łukasza Gowarzewskiego, który zaraził swoich podopiecznych miłością do jazzowej klasyki. Tym razem wiele marszowych kompozycji zastąpionych zostało zupełnie innym brzmieniem. W niedzielę usłyszeć można było utwory jazzowe, dixielandowe, bluesowe a nawet latynoskie, jak również muzykę filmową z filmów The blues brothers, Happy Feet, Akademia Policyjna .

Orkiestrze towarzyszyła jej Maskotka o dźwięcznie brzmiącej nazwie Mikuś-Pikuś, która rozbawiała publiczność poczuciem humoru mima. Jak często bywa na najlepsze trzeba było czekać aż do końca koncertu. Orkiestra dęta w wielkim finale zaprezentowała muzykę słynnej popowej grupy Abba. W całym koncercie brała udział grupa choreograficzno-taneczna Agnieszki Filc oraz Mirosława Ogórka.
W przerwach pomiędzy wykonywaniem kolejnych choreografii grupy tanecznej czas wypełnił swoim słowno-muzycznym programem kontrabasista, śpiewak, finalista ostatniej edycji telewizyjnego programu „Mam Talent” – Tomasz Grdeń. Artysta, który swoim artyzmem i humorem nabudował niesamowitą, ciepłą atmosferę.

Koncert karnawałowy zgromadził pełną salę zachwyconej publiczności, która nagradzała orkiestrę niekończącymi się brawami.