KONCERT KWARTETU SMYCZKOWEGO

W niedzielne popołudnie, 4 stycznia, w Kościele pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych przy ul. Poznańskiej 27, odbył się pierwszy w tym Nowym Roku 2015 Koncert Bożonarodzeniowy.
Kwartet smyczkowy Anova w składzie: I skrzypce – Wojciech Sablik, II skrzypce – Dawid Fabisiak, Altówka – Jędrzej Kaczmarek, Wiolonczela – Katarzyna Aleszczyk z wokalistką Basią Włodarską przyciągnął wielu słuchaczy, którzy mogli przedłużyć duchowy stan Świątecznego klimatu.

Usłyszeliśmy kompilacje polskich i zagranicznych kolęd opracowanych na instrumenty smyczkowe i wokal przez Macieja Afanasjewa oraz Adama Kosewskiego. Słychać w nich było wyraźne wpływy zarówno muzyki jazzowej, jak i klasycznej. Było miejsce na tradycyjne melodie, jak również na oryginalne, różnorodne brzmienia instrumentów smyczkowych. Nie zabrakło także elementów na żywo improwizowanych przez członków zespołu. Artyści zagrali tradycyjne kolędy takie jak: „W żłobie leży”, “Bóg się rodzi”, “Cicha noc”, „Lulajże Jezuniu”, „Dzisiaj w Betlejem” a Swarzędzka publiczność włączyła się do wspólnego kolędowania.

Dziękujemy artystom i wszystkim przybyłym gościom za dzielenie wspólnych wzruszeń i refleksji, i że pomimo wszechobecnego, nieustępliwego pędu mieliśmy okazję zatrzymać się przez chwilę i jeszcze raz przeżywać bożonarodzeniowy okres.

fot. Henryk Błachnio