Koncert Lenny is Dead – RELACJA

Ostatni piątek 27 listopada, to dla Swarzędzkiego Ośrodka Kultury dzień z mocnymi dźwiękami muzyki rockowej. To właśnie tego dnia na „ Swarzędzkiej Scenie Wirusowej” odbył się koncert zespołu Lenny Is Dead.

Zespół Lenny Is Dead powstał z inicjatywy byłego gitarzysty Pidżamy Porno Bartka Ciepłucha i muzyka, autora tekstów Andrzeja Łukaszkiewicza. Wkrótce dołączył do nich Wojtek Łukaszkiewicz (jak nazwisko słusznie sugeruje, brat Andrzeja) ze swoim wokalem i gitarą basową. Przez lata przewinęło się przez kapelę kilku perkusistów, a skład ustabilizował się, gdy do LiD dołączył Sebastian Nowaczewski.

            Klasyczny układ, klasyczny Rock. Mocne gitary, świetny wokal i repertuar ok. 40 utworów własnego autorstwa. LiD występował praktycznie na wszystkich liczących się scenach Poznania, łącznie z dużą sceną na Placu Wolności w czasie Euro 2012, czy sceną przed CK Zamek podczas dwóch edycji WOŚP.       

            W roku 2013 zespół wydał płytę Primavera!! Love forever!!, która jest wizytówką LiD, jeżeli chodzi o styl grania i swoistą różnorodność w sposobie odczytywania rockowych inspiracji. Płytę można posłuchać na Spotify oraz na Bandcamp (https://lennyisdead.bandcamp.com/album/primavera-love-forever).

            Obecnie zespół przygotowuje się do nagrania drugiej płyty, która została poprzedzona epką Jestem normalny, wydaną w roku bieżącym.

Już od pierwszych dźwięków wiadomo było, że będzie to dobre, energiczne granie. I tak też było. Pomimo braku publiczności wyczuwalny był typowy klimat koncertowych, który bez najmniejszego problemu przeniósł się na drugą stronę obiektywów kamer.

Dzięki relacji live przeprowadzonej przez załogę Ośrodka Kultury publiczność mogła w pełni przeżyć ten koncert i jak pisali w komentarzach … czuli się tak, jak by naprawdę tam byli…

Już wkrótce koncert będzie można oglądać na kanale STK.