Koncert zespołu ,,Lenny is dead” ONLINE

Zespół Lenny Is Dead powstał z inicjatywy byłego gitarzysty Pidżamy Porno Bartka Ciepłucha i muzyka, autora tekstów Andrzeja Łukaszkiewicza. Wkrótce dołączył do nich Wojtek Łukaszkiewicz (jak nazwisko słusznie sugeruje, brat Andrzeja) ze swoim wokalem i gitarą basową. Przez lata przewinęło się przez kapelę kilku perkusistów, a skład ustabilizował się, gdy do LiD dołączył Sebastian Nowaczewski.
Klasyczny układ, klasyczny Rock. Mocne gitary, świetny wokal i repertuar ok. 40 utworów własnego autorstwa. LiD występował praktycznie na wszystkich liczących się scenach Poznania, łącznie z dużą sceną na Placu Wolności w czasie Euro 2012, czy sceną przed CK Zamek podczas dwóch edycji WOŚP.
W roku 2013 zespół wydał płytę Primavera! Love forever!, która jest wizytówką LiD, jeżeli chodzi o styl grania i swoistą różnorodność w sposobie odczytywania rockowych inspiracji. Płytę można posłuchać na Spotify oraz na Bandcamp (https://lennyisdead.bandcamp.com/…/primavera-love-forever).
Obecnie zespół przygotowuje się do nagrania drugiej płyty, która została poprzedzona epką Jestem normalny, wydaną w roku bieżącym.
Transmisja na kanale YouTube – Ośrodek Kultury w Swarzędzu