KONCERT ORKIESTRY DĘTEJ

W minioną niedzielę w Hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji odbył się koncert Swarzędzkiej Orkiestry Dętej, który zainaugurował obchody 70-lecia istnienia.  Już od godziny 16, wierni słuchacze schodzili się i rezerwowali najlepsze miejsca, po to aby od 17 podziwiać kunszt grania swarzędzkich muzyków. Orkiestra pod kierownictwem Łukasza Gowarzewskiego, obecnego kapelmistrza zespołu, który świętował 10-lecie swojej pracy, jak zwykle zachwyciła repertuarem i sporą dawką humoru. Doceniając  wyjątkowość koncertu, nie można pominąć towarzyszącej oprawy tanecznej, pod kierownictwem Agnieszki Filc, która zaskoczyła nowymi układami choreograficznymi, a swą kobiecością dodawała uroku.

Tegoroczny koncert rozpoczął energiczny utwór „Celebration”, następnie usłyszeliśmy bardziej nostalgiczny „La storia”, po czym głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz, składając życzenia i podziękowania, honorując tym samym 70 lat pracy Swarzędzkiej Orkiestry Dętej.  „Premierowy”  występ miał nowy instrument –Suzafon, podarowany na tę okazję przez Burmistrza i Miasta i Gminy Swarzędz, który stał się równoprawnym członkiem Orkiestry Dętej. W przerwie mieliśmy okazję podziwiać pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu Magdaleny Jankowskiej i Miłosza Winklera z Klubu Dance Center z Poznania.

W dalszej części  rozbrzmiewały utwory Phila Collinsa, „The Muppets”, „Latin Gold”, „I will survive” i na zakończenie „Livin la vida loca”. Koncert zakończył się bisami a gromkich braw nie było końca . Na pocieszenie, dla wszystkim fanów naszych muzyków mamy dobrą wiadomość!!! Przed  nami jeszcze Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych oraz  Jubileuszowy koncert, który odbędzie się 9 października, na który już teraz serdecznie zapraszamy.

Wszystkim przybyłym gościom bardzo dziękujemy i do zobaczenia na następnych muzycznych wydarzeniach.

fot. Marcin Paulus